Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Světový den roztroušené sklerózy v Ostravě

Světový den roztroušené sklerózy v Ostravě

R OSKA OSTRAVA ve spolupráci s RS centrem neurologické kliniky FNO a Unií Roska ČR pořádala dne 22. května 2013 „SVĚTOVÝ DEN RS V OSTRAVĚ“ konaný v prostorách Sanatorií Klimkovice pod záštitou FN Ostrava a náměstka hejtmana kraje Ing.Jiřího Martinka.

Jako správní pozvaní hosté jsme do Klimkovic přijeli v počtu osmi lidí včetně předsedkyně naší regionální organizace Roska Frýdek-Místek Helenky Novákové. Přítomný byl i předseda Unie Roska p. Karel Hrkal, Prof.MUDr. Eva Havrdová,CSc. a MUDr. Ľubica Procházková. Program začínal v 15.00 hod., kdy pí Naděžda Nováková (předsedkyně org. Roska Ostrava), všechny přítomné i ze zahraničí (Polska, Slovenska) přivítala, pozvala na přednášky a popřála příjemné odpoledne.

Přednášky začala pí Prof.MUDr. Eva Havrdová a to na téma „Co my sami můžeme dělat, abychom s nemoci žili a ne přežívali.“ Bylo to velice poučné. Dalším přednášejícím byla naše výborná lékařka MUDr. Olga Zapletalová, která se také o tyto oslavy hodně zasloužila a které nejsou lidé nemocní RS lhostejní. Vytvořila kolem sebe bezvadný tým vynikajících lékařů zabývajících se roztroušenou sklerózou. Věnovala se tématu „RS a těhotenství“. I když se mě osobně toto téma již netýká (jsem už babičkou), bylo to velmi zajímavé a poučné pro mladé pacienty. Dalším přednášejícím byl mladý PhDr. Petr Nilius na téma „Rozmlouvaní o duši a těle“, opět velice zajímavé povídání. Po ukončení byla přestávka a čas na připravené občerstvení, kávičku, chlebíček a zákusek, což všem přišlo vhod. Posléze bylo pokračování a to byly pozdravy zahraničních hostů, kteří se pochlubili svou činnosti v regionálních organizacích.

V 18.00 hod. bylo slavnostní zahájení večera, kdy nám opět pí Naděžda Nováková popřála příjemné posezení a dobré pochutnání na dobrotách výborného připraveného rautu. Úžasné bylo vystoupení členů souboru Opereta/muzikál NDM, kdy jsme vyslechli známé i méně známé úryvky árií operet. Potom nastoupila skupina EMPTY PIPEN, která hrála k poslechu i k tanci, takže jsme si i zatančili a také navázali nová přátelství. Byl to příjemně strávený den a všem, kteří se podíleli na přípravě, veliký dík, a doufám, že za rok se opět v Klimkovicích sejdeme.

Iva Honíšková
___________________________________________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303071
v-dolina2010-04
19-opava-jakartovice
p1050679
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.