Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Pečujme o své nohy

Pečujme o své nohy

B ěhem života nachodíme tisíce kilometrů, a proto si naše nohy, zejména chodidla, zaslouží pravidelnou péči. Platí, že pokud o své nohy pečujeme a udržujeme je v dobré kondici, cítí se dobře celý organismus, a to se odráží v naší dobré náladě a vitalitě. Pravidelná domácí péče o nohy přitom nevyžaduje mnoho času a úsilí. Někdy je taky dobré zajít si na pedikúru, při které si taky odpočineme a hlavně uděláme něco pro naše nohy. Existuje také mnoho přípravku na nohy, různé krémy atd.

Problém je někdy pocení nohou. Chodidla mají 250 000 potních žláz a vyprodukují až čtvrt litru potu denně! Pot sám o sobě sice žádný znatelný zápach nemá, ten vzniká jako důsledek bakterií. V botách mají zlé bakterie hotový ráj. Ty máme na kůži všude, tedy i na chodidlech. Rozkládají pot, a tím vzniká zápach. Bakteriím se zvláště dobře daří v teplém a vlhkém prostředí, tedy i v botách. Proto je důležité používat vhodné přípravky k ošetření nohou i k ošetření bot. Mnoho jich nakoupíme i v lékárnách. Bohužel zápach nohou není příjemný, a proto je důležité se o nohy starat.

Iva Honíšková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

priprava2011-03
luhacovice-12
krajsky-odborn10
48_1soutezni_den_270...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.