Afrodiziaka

V ětšinou každý žije, nebo pochází z nějaké rodiny. Aby tato rodina dobře fungovala, má různě poskládané vztahy a vášně. Abychom ten svůj vztah naplňovali, podporujeme i vášeň, k tomu nám můžou pomoci i různé byliny. Říkáme jím přírodní afrodiziaka, někdy ani nevíme, co dokážou a občas je používáme za jiným účelem.

Když slyším přírodní afrodiziakum, měl bych si představit rostlinku, která povzbudí apetit tedy chuť. Již z dávné historie jsou legendy o tom, jak se lidé uměli uvolnit a užít si a zpříjemnit intimní chvíle, po konzumaci správných bylinek.

Afrodiziaka působí jak přirozeně, ale i velice často jako placebo, teda stačí, že si to člověk myslí, ale to s bylinkami už nemá nic společného. Prostě ony nám pomáhají se lépe psychicky i fyzicky uvolnit.

Účinky bylinek se liší, jak popíšu níže, ale obecný název afrodiziaka, mají všechny. Jsou byliny, které dodávají člověku vitalitu a energii a to se odrazí i v hormonální soustavě. Dokonce jsou i byliny, které přímo ovlivňují psychiku a jsou schopné zablokovat určité části mozku. Jiné zase mohou povzbudit tvorbu noradrenalinu. V této oblasti pracuje i alkohol, snad by se dal, z toho pohledu taky brát jako afrodiziakum, ale to už není bylinka.

Tyto byliny jsou ale i velmi chutné, často je jíme a ani nevíme, jak nám pomáhají, proč se tak dobře cítíme. Následně představím stručný přehled zajímavých poživatin, které, myslím si, stojí za to vyzkoušet.
  • Bazalka, oblíbená bylina, která dodává jídlu skvělou chuť, vůni a povzbuzuje. Po bazalce se dostavuje dobrá nálada a příjemné rozpoložení.
  • Jahoda, známé a oblíbené ovoce, pro svou chuť a červenou barvu symbolizuje vášeň. Zinek v ní napomáhá k bezproblémovému fungování pohlavních orgánů. Po jahodách se zlepšuje sexuální výkonnost.
  • Celer, kořen díky svému složení zvyšuje potenci, ani nať nezůstává pozadu, prohlubuje a zvyšuje touhu. Obsahuje hořčík, proto bývá doporučován hlavně mužům.
  • Česnek, mnozí to asi vědí, ale pro zbytek uvádím, že i česnek je povzbuzující, hlavně umí povzbudit. Pro pokrmy, které obsahují dostatečné množství česneku určitě platí, že láska prochází žaludkem. Ale to jistě nemusím připomínat.
  • Rozmarýn, podporuje prokrvení orgánů a aroma se dobře skvělé.
  • Kakaové boby, často je za afrodiziakum považována i čokoláda. Díky kakau z bobů působí povzbudivě a umí rozšiřovat cévy.
  • Vanilka, mezi námi je jen málo lidí, kteří odolají vůni a chuti vanilky. Často její vůně a chuť najdou uplatnění v potravinářství. Umí dobře povzbudit a posílit.

Odskočme teď jen maličko od bylinek. K přírodním afrodiziakům řadíme např. i ženšen nebo španělské mušky. O španělských muškách již určitě mnozí z vás slyšeli, protože se jedná o populární afrodiziakum, jeho používání je ale rizikové. Španělské mušky je v podstatě tekutina, kterou vylučuje brouk puchýřník lékařský z kloubů. Hlavní složkou je toxický kantharidin, který má euforické vlastnosti, ale je silně jedovatý. Velmi známý a oblíbený je rovněž ženšen, díky svému kořenu je často využíván i v medicíně. Výtažky ženšenu jsou často v přípravcích posilujících kondici a imunitu. Povzbuzuje také sexuální touhu.

Pomocí přírodních afrodiziak můžeme opět probudit své vášně a city, které se v déle trvajících vztazích mohou tlumit. Afrodiziaka slouží k probuzení vášní, díky kterým si můžeme užívat života plnými doušky.

Daniel Kurek


 
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.