Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Lávové kameny – navozují soulad „svalů a nervů“

Lávové kameny – navozují soulad „svalů a nervů“

J iž před 4000 lety se tato masáž lávovými kameny používala. Dokonce američtí indiáni praktikovali masáž „lávovými kameny“. Svou popularitu horké kameny sklízely i v Indii, v Tibetu, Číně, Egyptě, Mezopotámii a jejich oblíbenost v používání je i na Havaji.

Na tělo se kladou horké kameny, ohřáté ve vodě přibližně na teplotu 37-40° C. Toto teplo z kamenů, se rozlévá po celém těle. Masáž lávovými kameny je opravdu velmi oblíbená kvůli příjemným pocitům, kterými klient bývá zaplavován.

Tělo střídavě se masíruje kameny i bez kamenů. Kdo jednou zažil masáž lávovými kameny, hovoří o ní pouze s nadšením.

Havajská masáž lávovými kameny – tady masér používá předloktí, lokty a klouby a za pomoci tlaku a hmatu, postupným způsobem rozmasíruje zatuhlé svalstvo. Působením tepla se svaly uvolní a dostaví se pocit vyrovnanosti a radosti.

Lávové kameny, díky jejich silné energetické vibraci, z nich mohou přecházet kovové ionty, které tak zapříčiňují, rychlejší odblokování páteře a regeneraci svalů. Horko žhoucí z lávových kamenů nejen tělo prohřívá a to pak reaguje uvolněním svalstva, ale i pohlcuje hojivé oleje, které se aplikují na pokožku při masáži.

Přednosti horkých kamenů:
Především odstraňování škodlivin a toxinů z těla.
Uvolňování svalových spasmů a blokád.
Vyživování meziobratlových plotének za působení éterických olejů,„obnovují svaly“.
Prohřívají a uvolňují tělo i nervovou soustavu.
Urychlují buněčný metabolismus.
Posilují krevní a mízní oběh.

Tato masáž se využívá na celé tělo.
Terapeut masíruje za pomocí zahřátých lávových kamenů specifickou havajskou technikou. Odměnou vám bude důkladně promasírované, prohřáté tělo. Vaše tělo pocítí vysoký relaxační účinek, jenž bude přetrvávat do dalších dní.

Lávové kameny také pomáhají:
Při zadržování tekutin v těle (otoky).
Odstraňují bolest v krční páteři.
Při všech bolestech zad.
Při premenstruačním syndromu.
Při kloubních onemocněních.

Z hlediska vlivu horkých kamenů na tělo, nesmí se aplikovat jedincům trpícím:
Vysokým krevním tlakem.
Nemocným na srdce.
Nemocným rakovinou a poruchami mízního systému.
Cukrovkou
Není vhodné pro těhotné ženy.
Přecitlivělým na teplo.
Při virových a infekčních chorobách.

Dobrá rada na závěr zní, ať už se rozhodnete vyzkoušet jakoukoliv masáž těla, minimálně dvě hodiny před masáží už nic nejezte.

Po masáži je výborné odpočívat alespoň hodinku, kdy nic nemusíte a pouze relaxujete a vnímáte jenom sebe.

Sprchování se doporučuje až na druhý den, protože by bylo škoda smývat přírodní olej, jenž se při masáži vstřebává do těla a jeho blahodárné působení na celý organismus je prokázán i několik hodin po masáži.

Karin Šimovcová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
p1140662
19
v-dolina2011-16
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.