Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zdravý chrup, zářivý úsměv

Zdravý chrup, zářivý úsměv

K aždý z nás by chtěl mít krásný a zdravý chrup, a proto by měl o něj dobře pečovat. Péče o něj je velmi důležitou součástí osobní hygieny. Když se o něj špatně staráme, můžeme za krátkou dobu čekat, že se nám objeví zubní kaz, který je někdy dost bolestivý. Bakterie se můžou dostat do dřeně zubu a způsobit zánět nervu.

Zánět, když ho neléčíme, se může přenést i na zdravé zuby a infekce se může šířit krví do dalších vzdálených orgánů srdce, mozku a ledvin a způsobit tak vážné poškození zdraví.

S péčí o chrup musíme začít už od útlého dětství, abychom ve stáří nemuseli mít umělý. První zoubky u batolete bychom měli čistit vatovými tampony a od tří let si může dítě, které je šikovnější, už je čistit samo.

V dnešní době mít krásný a zdravý chrup je předpoklad úspěchu a proto každý z nás by měl navštěvovat pravidelně zubního lékaře, který nás poučí, jak máme správně o něj pečovat.

Už i v dávných dobách si prapředkové čistili zuby šalvěji, a věřili, že když ji budou pěstovat u svého domu, jsou chránění před nemocemi a bolestí zubů.

Halina Kaletová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

m-r-polsko2011-03
rovna_prava_pro_vsec...
51_vylet_2809-0800
P6231588
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.