Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Běh pro světlušku vynesl tři čtvrtě milionu korun na pomoc nevidomým

Běh pro světlušku vynesl tři čtvrtě milionu korun na pomoc nevidomým

T ři čtvrtě milionu na pomoc nevidomým vynesl „Běh pro světlušku“. Akci Nadačního fondu Českého rozhlasu přišlo do pražské Stromovky podpořit kolem dvou tisíc lidí. Na start se postavili i zrakově postižení. Některým z nich dělali průvodce čeští olympionici. Třeba pětibojař David Svoboda nebo kajakář Vavřinec Hradílek.

Běžce čekala pětikilometrová trasa. Spojují je hlavně ochota pomoci lidem s těžkým zrakovým postižením. „Společně rozsvítíme Stromovku. Je to takový nádherný vlnící se roj světlušek, který svítí pro nevidomé,“ uvedla Martina Kaderková - ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu. Na start se postavilo i dvacet nevidomých. Běžet jim pomáhali i čeští olympionici, například Vavřinec Hradílek nebo David Svoboda.

Na pětikilometrovou trasu se vydala i Katka. Pracuje v „Kavárně po tmě“, což je další projekt Světlušky, který nevidomým pomáhá. „Je to akce pro nevidomé, ale nikdy jsem takovou akci nezažila a neviděla,“ řekla nevidomá běžkyně Kateřina. „Ze začátku jsem nevěděl, jak to vlastně bude probíhat. Myslím, že ta komunikace byla perfektní a zvládli jsme to.“ Poznamenal kajakář Vavřinec Hradílek.

Každý běžec zaplatil na startu 450 korun. Ty půjdou na sportovní pomůcky pro nevidomé. „Zrakově postižení dokážou dělat takové věci, jako je sjezdové lyžování, nebo cyklistiku,“ dodala Martina Kaderková.

Projekt za svou desetiletou existenci vydělal lidem s těžkým zrakovým postižením 90 milionů korun.

Cartouche


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3744
rovna_prava_pro_vsec...
IMG_1223
img_9132
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.