Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Znáte terapii rybičkami Garra Rufa?

Znáte terapii rybičkami Garra Rufa?

Z ázračné rybičky Garra Rufa rodu Ciprinidae najdete v termálních pramenech nedaleko města Kangal, v tureckém Anatolu. Odtud tyto šikovné pomocnice pocházejí, neboli kaprovité rybičky, úspěšně přečkávají ve vodě, která má až 36 °C. Místní obyvatelé zaznamenali prospěšné účinky teplých pramenů na jakékoliv kožní choroby.

Ve skutečnosti tyto malé čilé stvořeníčka vyzařují z tlamiček léčivé výměšky a těm se právě přikládá velké procento blahodárných hojivých efektů na pokožku.

Vzhledem k jejich radikálnímu prostředí, kde postrádali přiměřenou potravu, byli nucené tyto rybičky Garra Rufa vyhledat si jiný zdroj potravy, a našli ho v  podobě „odumřelé lidské kůže.“ Tyto znalosti místním obyvatelům nakonec posloužily k vystavění horských proslulých lázní.

Rybičky Garra Rufa jsou nedravé, jejich čelist je neozubená a tudíž bezbolestným ocucáváním odstraňují poškozenou nebo odumřelou kůži lidí, ale i dalších živočichů. Takže tyto zázračné rybičky se živí odumřelými a narušenými kožními buňkami. Přežívají ve vodě o teplotě 36 ° až 37 °Celsia.

Čelisti těchto zázračných kaprovitých rybiček jsou vybavené měkkými štětinkami a právě pomocí štětinek rybičky Garra Rufa bezbolestným velice příjemným způsobem zbavují lidi odumřelé nebo jinak poškozené kůže.

Bylo zjištěno, že v jejich tlamičkách se nachází enzym, jenž je léčivý, ale zatím blíže nedefinovatelný.

Obroušená kůže je kyselým výměškem rybiček desinfikována a napomáhá se tak k hojení a obnovení pokožky.

Zdravotní koupele s rybkami Garra Rufa jsou vyhledávány hlavně postiženými lupénkou. Tato terapie nemá vedlejší účinky a je úplně spolehlivá.

Terapie nabízí:
Přechodné vymizení příznaků nemoci.
Zlepšení zdravotního stavu epidermis bez užívání léků.
Snížení psychických obtíží

Rybičky Garra Rufu vedou k zabraňování akutních a nejtěžších projevů nemoci. Koupele lze tedy považovat za druhotnou ochranu, jíž se zachovává co nejlepší stav kůže.

Lupénka je sice nevyléčitelná choroba, ale cílem této metody není vyléčení, ale vytvořit co nejdelší období bez příznaků nemoci a tím zkvalitnit život postižených.

Garra Rufa pokožku vyhlazuje a to zcela příjemným způsobem. Tyto rybičky instinktivně vypátrají nezdravou součást kůže a lehce ji zlikvidují ocucáváním. Zní to téměř neskutečně, ale shromáždí se kolem narušené pokožky, odstraní nemocnou část a zůstane tam pouze bílý flíček, který v nejbližší době se zacelí.

Ono by se dalo rybičky Garra Rufa přirovnat k peelingu kůže a pedikúře.

Nejenom, že se tyto rybičky živí odumřelými buňkami pokožky, ale takhle vlastně dopomáhají k její regeneraci.

Ve světě je tato terapie velmi oblíbená, ale i u nás je již několik center s touto nabídkou zdravotní metody. Obzvlášť je populární manikúra a pedikúra a prokrvování končetin.

Kdo by chtěl prožít něco neobvyklého anebo jenom příjemnou relaxaci, je tady světový hit s názvem Garra Rufa a čeká vás v salónu Fish Spa Ostrava. Najdete zde již zmiňované rybičky, které vám provedou nezapomenutelnou masáž. Rybičky fungují jako malé bublinky, jemně stimulující pokožku. Ze začátku pocítíte příjemné lechtání a pak už přecházíte do příjemné relaxace.

Můžete se odreagovat a zároveň udělat něco pro své zdraví a krásu.

Více: fishspaostrava.cz/garra-rufa/

Karin Šimovcová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

77_2soutezni_den_290...
v-dolina2010-22
PA062151
P5303062
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.