Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články VozejkMap

VozejkMap

D atabáze bezbariérových míst v České republice, která je jednotná a snadno ovladatelná. Místa do databáze vkládají a ověřují sami uživatelé. Problémem trochu je, že tato aplikace je teprve v začátcích, takže městečka jako je Třinec, nejsou prakticky zmapována pro bezbariérový přístup. Je fajn že je tato aplikace dostupná i pro chytré telefony, s OS Android iPhone a Windows mobile, ale vkládání nových míst je docela náročné.

Shrnutí…

Přednosti aplikace:
  • Mobilní aplikace je a bude vždy ke stažení zdarma (pro iPhone hledej v AppStore, pro Android hledej v Google play) a nevyžaduje registraci
  • Bezbariérová místa na přehledné mapě můžete mít ve Vašem telefonu pořád u sebe nebo se kdykoli podíváte na web
  • Vyhledávání nejbližších dostupných zařízení v místě, kde se právě nacházíte
  • Vkládání  nových míst (i v zahraničí) handicapovanými občany pomocí GPS (samo určí místo, kde se právě nacházíte) nebo vkládání dat přes webové stránky Vozejkmap.cz (využívá google map)
  • Navigace do místa určení
  • Přidávání vlastních fotografií a komentářů, hodnocení míst
  • Data v mobilní aplikaci jsou shodná s daty na webovém rozhraní www.vozejkmap.cz (přehled míst pro ty, co nevlastní chytrý mobilní telefon)
  • Budoucí rozšíření na jiné lokality a  spolupráce a synchronizace dat se zahraničními aplikacemi (Wheelmap.org a další)

Aplikace se snadno ovládá, jsou tam i fotky. Jde zjistit způsob přístupu, či tam jsou schody  ale s plošinou, nebo tam je výtah a tak, či má bezbariérové WC a parkovací místo pro invalidní osoby. Pokud ty informace podle uživatele nejsou dostačující, jdou docela snadno doplnit. V Menu jde si vybrat z různých kategorií: kultura, sport, instituce, jídlo a pití, ubytování, lékaři, doprava, veřejné WC, jiné. Ječ fajn, že administrátor je taky vozíčkář. Kontroluje, aby nedocházelo ke zdvojování informací, zda jsou informace pravdivé, tj. kontaktuje daný subjekt atd.

Jak říkám, aplikace je zatím v plínkách, ale já osobně si od ní slibuji velmi hodně.

Zdroj: www.vozejkmap.cz

Kuba Molin


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
25
v-dolina2010-06
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.