Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Jarní očista

Jarní očista

D ala vám zima zabrat? Cítíte se stále unavení? Naslouchejte hlasu svého těla. Zejména v tomto období se dožaduje jarní očisty organismu. Kupříkladu si můžete udělat víkendový očistný program - uvidíte, že se bude cítit mnohem lépe. Jak na to?

Zde je několik dobrých rad:
  • dodržujte pitný režim
  • zamyslete se nad svými stravovacími návyky
  • vyvarujte se stravování ve fast foodech
  • pečlivě kontrolujte, jaké potraviny kupujete
  • dopřejte svému tělu více aktivního pohybu
  • zajděte do sauny
  • odměňte se masáži nebo kosmetikou
  • nenechte se zmást označením light (není to chráněná značka, záleží pouze na úvaze výrobce, co tím vlastně označí).

Od kořenů

Už naši předkové, kteří žili v mnohem těsnějším kontaktu s přírodou než my, dovedli velmi dobře pozorovat přírodní jevy a své tělo. Některé z takto objevených skutečností se staly součástí dodnes používaných metod. Mezi ně patří i jarní očista těla.

Dnešní člověk

Člověk má přes zimu zpomalený metabolismus, méně se hýbe, více jí, vybírá si i mastnější a hutnější pokrmy. Kromě toho, že zima přidá nějaké to kilo navíc, je organismus zanesen škodlivými odpadními látkami. Tato zátěž ovlivňuje i naši psychiku, a proto se cítíme malátní a unavení.

Halina Kaletová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

29
priprava2011-05
IMG_0179
IMG_1214
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.