Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Ergoterapie

Ergoterapie

E rgoterapie je terapie motoricko - intelektuelních funkcí a sociálních schopností s cílem dosažení samostatnosti v osobním, sociálním a pracovním životě. Dříve nazývaná taky léčba prací. Samotný název se skládá z řeckého ergon „práce“ a therapia „léčení“.

Ergoterapie představuje nedílnou součást kompletní rehabilitace. Je to vlastně začlenění postižených jedinců do normálního života, napomáhá současně návratu funkčních schopností nácvikem těchto postupů:
  • Nácvik sebeobsluhy
  • Výcvik funkční schopnosti a mobility
  • Instruktáž a zácvik rodiny
  • Hodnocení psychomotoriky
  • Adaptace na pracovní zatížení

Ergoterapie je vlastně důležitá, neboť pokud nejsou u klienta obnovovány jejich návyky za několik dní tyto vyhasnou a nejsou ve většině případu obnovitelné. Procvičuje se hlavně jemná motorika, grafomotorika, chůze. Také si klienti prací vyplňují svůj volný čas. Dělají různé výrobky na dané téma např. háčkované vánoční zvonečky, nebo různé plyšové hračky, keramické výrobky. Tato terapie je výborná i proto, že zde klienti navazují nová přátelství a necítí se osamoceni v jejich handicapu a to je velmi důležité aby se všichni cítili dobře a v klidu prostě byli psychicky v pohodě. Je také velmi důležité, aby i rodina byla těmto postiženým nápomocná. Vždy se vyplatí s jakoukoliv nemocí naučit se žít a nebojovat proti ní.

Iva Honíšková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

m-r-polsko2011-07
cyklomaraton-k24-201...
PICT0145
krajsky-odborn03
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.