Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články DobryKod pro nevidomé a slabozraké

DobryKod pro nevidomé a slabozraké

N a webových stránkách se často setkáváme s obrázkem, tzv. CAPTCHA kódem. CAPTCHA kód se používá v různých formulářích pro ověření, že formulář vyplňuje člověk a ne nějaký škodlivý program. Jenže má to jeden háček. Pro nevidomé a slabozraké čtení kódu z obrázku představuje problém. Programy pro čtení obrazovky neumí číst obrázky. A právě proto vnikla služba DobryKod.cz, která nevidomým a slabozrakým pomáhá CAPTCHA kód přečíst.

Jednou ze služeb DobryKod.cz je Screenshot. „Uživatel pořídí snímek obrazovky (screenshot) a zašle ho na centrální e-mailovou adresu Dobrého kódu. Jako odpověď mu dorazí člověkem přečtený kód, který následně může použít. Kód pro handicapované uživatele opisují operátoři, kterým práci usnadňuje automat“ vysvětluje autor projektu Petr Závodský. Další alternativní službou pro vývojáře je Encrypted CAPTCHA.

Více o službách DobryKod.cz se můžete dočíst na www.dobrykod.cz

Petr Boleček


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
konf-bez-barier07
konf-bez-barier19
krajsky-odborn13
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.