Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Život bez oka, aneb co všechno potřebujete vědět o očních protézách

Život bez oka, aneb co všechno potřebujete vědět o očních protézách

D ovolte mi, abych Vám představila nový projekt Život bez oka. Zrak je pro člověka jedním z nejdůležitějších smyslů. Většina lidí bere naprosto automaticky to, že vidí. Teprve až když se nám přihodí nějaký úraz nebo nás postihne nemoc, potom si naplno uvědomíme, jak velkou váhu zrak v našem životě má. Poškození nebo ztráta oka je citelným zásahem do našeho života.

Již delší dobu jsem přemýšlela o nutnosti zřídit takovýto web, který na českém
internetu chybí. Cílem tohoto projektu a zároveň webu je podat pomocnou ruku lidem, kteří (ať už jakýmkoliv způsobem) přišli o oko nebo oči a nosí oční protézu. Web je určen jednak těm, kterým ztráta oka teprve hrozí. Důležité je totiž vědomí, že v tom člověk není sám! Dále je web pro ty, kdo mají čerstvě po operaci. Ti zde mohou načerpat informace a rady. A také je pro lidi, kteří oční protézu nosí již několik let... ti zase mají možnost pomoci jiným svou radou či příběhem a nebo si zde jen mohou přečíst, jak s tím zápasí ostatní.

Na webu Život bez oka - www.zivotbezoka.cz najdete nejen výrobce očních protéz v ČR a SR, dozvíte se, jaké typy protéz se vyrábějí, jaká je jejich životnost, jak se o ně starat, na co si dávat pozor, ale také zde najdete nejčastější dotazy k očním protézám, zajímavosti, něco málo o epitézách oka a o protetických kontaktních čočkách a mnoho dalšího.

Nezůstávejte v tom sami... !

Život bez oka
e-mail: JednoOcka79(zavináč)seznam.cz


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-01
P6265918
PA062163
32
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.