Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Udělej něco s tím břichem...

Udělej něco s tím břichem...

N ejčastější věta, kterou žena slýchává z různých stran a kterou se také sama s oblibou častuje. Člověk z toho získá dojem, že by snad neměl mít břicho. Stále mladší dívky se velmi kritickým okem hodnotí, zcela zjevně pod tlakem všemožných reklam, kde se skloňuje ploché bříško ve všech pádech.

Na druhé straně však i přes masivní osvětu přibývá obézních lidí, bohužel mladých, je docela běžné potkat dívku, která se může „pyšnit“ větší či menší břišní „ledvinkou“ nebo přímo pneumatikou. Pokud je k tomu neupravená a ledabyle vyfukuje cigaretový kouř, pak se opravdu není na co dívat.

Kde jsou rozumné hranice? Těžko říci, protože to záleží na každém z nás, na našem sebevědomí a úhlu pohledu. Většinou se srovnáváme s profesionálními modelkami. Jenže většina modelek má podváhu a kdejaká dívka se v tom shlédne. Samozřejmě se hodně retušuje, aby výsledný efekt byl dokonalý a časopis dobře prodejný. Jak známo, prodává především obálka.

Kvůli vypouklému bříšku si připadá každá žena tlustší, na čemž dobře profitují ti, kteří slibují „zázračné vyfouknutí“. Jenže věc je trochu složitější.

Když se dívka mění v ženu, mění se i její hormonální systém, jehož funkce napomáhá ženě ve zvládání pravidelných měsíčných cyklů. Téměř každá žena to zná. Nepříjemné nadýmání, které přidá i dvě kila, najednou je těsnější oblečení, cítíme se těžkopádné, nateklé a nepěkné. Ale žena má být ženou a mít se ráda se vším všudy a podle toho se také o sebe starat a tím i zredukovat na minimum potíže spojené s hormonálními výkyvy.

Na co si dát pozor, abychom předešli nepříjemným pocitům a frustraci.
  1. Sůl a další dochucovadla - pozor na ně, zejména v tomto období, protože zadržují více vody. Se solí bychom měli vůbec šetřit, k životu je sice nezbytná, ale vysoké dávky škodí. Zlozvyk v podobě přisolování škodí, protože v běžných potravinách je soli až dost.
  2. Alkohol - stahuje cévy a tak i on zadržuje více vody. Obsahuje mnoho skrytých cukrů.
  3. Sladidla - pozor na ně! Zadržují v těle vzduch. Těmi nejhoršími jsou alkoholické i jiné nápoje s umělými sladidly (sorbitol, mannnitol, lactitol). Ty jsou také ve všech sladkostech bez cukru a rozhodně neplatí, že potraviny s umělými sladidly jsou zdravé. Opět klamavá reklama.
  4. Léky - často po nich šáhneme, aby zmizely případné křeče a bylo nám lépe, ale naše tělo tím zadržuje vodu dvojnásob a navíc nám mohou vyvolat další bolesti.
  5. Pohyb - dlouhé sezení nadýmání přímo přitahuje! Je dobré se čas od času protáhnout, do práce se projít pěšky, nebo vyjít schody, zkrátka rozhýbat bříško.

Nejen občas, ale po celý rok bychom se měli stravovat plnohodnotně, protože pokud nemáme dostatek živin, tělo má hlad a nejvíce po cukru, jenže ten rychlý tělo rychle spotřebuje a vzniká další chuť. Jíme pomalé cukry v podobě brambor, celozrnných produktů, zeleniny a v míře ovoce. A kvalitní bílkoviny v podobě ryb nebo přírodního plátku masa, vaječného bílku. Při trávení bílkovin se tělo mohutně zbavuje vody. Jíst bychom měli po dvou hodinách a vypít až osm sklenic vody denně. Zní to paradoxně, ale pokud dostatečně pijeme, tělo se vody zbavuje a tak i čistí. Zvolíme vhodný druh pohybu a relaxace a potěšíme tělo přírodními prostředky na odvodnění či lepší trávení, například v podobě brusinek, zázvoru, pampelišky nebo čekanky.

A mějme rádi sebe i druhé, každý tvor si zaslouží pochopení přijetí a lásku.

napsala ing. Veronika Bujoková
Zdroj: www.diety-recepty.cz


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-205
edf-tour-2010-bielsk...
krajske_shromazdeni_...
hipo4
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.