Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Barvy a symboly léčí

Barvy a symboly léčí

J ihlavská arteterapeutka Lucie Poláková využívá barvy, hlínu, tanec nebo pastelky k léčbě psychiky. Podle jejich slov je arteterapie metoda, která umožňuje poznávat a léčit lidskou psychiku. Paní Poláková dojíždí i do Prahy jako lektorka arteterapeutických metod v praxi. Zúčastnila se prestižního festivalu Inner Winner, kde se zkoušelo, jak působí jednotlivé barvy na člověka a také jakým způsobem nalézt osobní barvu.

Lucie Poláková také pracuje s automatickou kresbou, kdy volná technika spojuje autora přímo s jeho podvědomím. Pomáhá také s odstraňováním psychických bloků a je zároveň prostředkem pro léčení daného problému.

Jiří Šedý


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1050771
okolo-msk2011-102
82_ruzne_0110-0938
IMG_1235
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.