Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Med vyžene z těla i stafylokoky

Med vyžene z těla i stafylokoky

A protože kvalitních českých včelích produktů je na našem trhu dostatek, měli bychom co možná nejvíce využít léčebných účinků, který nám med bezpochyby poskytuje. Zvlášť aktuální je právě podzimní období, kdy je náš organismus nejoslabenější a těžko se vyhýbáme nachlazením, chřipce a různým zdravotním potížím.

Navíc v porovnání s cenami nepřeberného množství léků proti nachlazení, které lékárny nabízí je cena stoprocentně přírodního čistého produktu velmi střízlivá. Tato hustá, lepivá a sladká tekutina dokáže už v zárodku zatočit s řadou bakterií a zahubit umí dokonce i zlatého stafylokoka.

Říká se - jezte jednu lžičku medu denně a budete jako rybička. Med má totiž detoxikační schopnosti a čistí organismus od rozličných zplodin. Proto je ideální dodávat ho pravidelně do organismu pro podporu imunity. Při akutních potížích je třeba nasadit medovou léčbu co nejdříve. Zředěným medem je možné kloktat, na kašel zase výtečně zabírá sirup z čerstvě vymačkané cibule smíchaný s medem a citrónem. Od nepříjemných stavů nachlazení uleví i zázvorový nebo jiný bylinný čaj s medem a pro nespavce se zase doporučuje vypít před spaním teplé mléko s medem.

Hodně lidí dělá chybu při přípravě nápojů a sice, že lžíci s medem ponoří do horkého čaje, to je špatně protože už při teplotě 50 stupňů Celsia dochází ke zničení cenných látek. Takže vždy je třeba dávat pozor, aby nápoj nebyl příliš horký.

Další uplatnění medu: Protizánětlivě med působí i na naši pokožku. Už australští domorodci jej aplikovali na kůži k hojení ran, neboť zabraňoval vniknutí bakterií do organismu. Široké uplatnění má také v kosmetickém průmyslu, výtažky z medu vedle svých antiseptických vlastností pleť také hydratují a celkově regenerují.

Hana Jendryková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

edf-tour-2010-bielsk...
septik1
33
19-opava-jakartovice
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.