Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Bylinkopedie

Bylinkopedie

Bylinkopedie

Kolektiv autorů
Léčivé bylinky a zázračné rostliny z české přírody

Autoři svoji bylinkopedii pojali jako výběr toho nejlepšího, co již několik let připravují na stejnojmenném internetovém portále. Velkoryse řešený formát knihy poskytuje bohatý prostor pro užitečné informace o našich více i méně známých léčivých bylinách a rostlinách.

Velké množství léčivek abecedně řazených, počínaje voňavou Agastache anýzovou s krásnými fialovými květy a konče zlatobýlem kanadským, umožňuje snadné vyhledání konkrétní bylinky. Každé jsou věnovány dvě velké strany, jednu zdobí barevná fotografie, na druhé jsou informace s popisem, místech výskytu a zejména léčivých účinků. Doplňují je návody k užívání a přesné receptury na čaje, odvary, nálevy, zápary, tinktury, vína, domácí koupele či obklady.

Je přitom nutné brát v úvahu, že některé rostliny léčí, avšak při nesprávném užití mohou být nebezpečné, jako například jmelí bílé. U jiných, třeba pelyňku pravého, je zapotřebí maximální opatrnosti a pečlivosti při dodržování dávky, u jiných se nedoporučuje dlouhodobé užívání. V těchto případech je na to vždy v popisu upozorněno.

Velice praktický je závěrečný seznam bylinek podle účinků a podle toho, které nemoci pomáhají léčit. Jsou mezi nimi rostliny působící proti bolesti, dezinfekčně, na posílení cév, léčbu astmatu, epilepsie, zánětů, cukrovky, dýchacích cest, štítné žlázy, na vysoký krevní tlak, ale také na povzbuzení libida.

Pro ty, kteří hledají rady, jak díky bylinkám posílit zdraví a léčit nemoci, bude tato krásně upravená kniha vítaným pomocníkem a radost udělá i čtenářům, kteří se zajímají o přírodu.

CPress – Albatros Media 2019, 240 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303067
61_vylet_2809-1353
05-opava-jakartovice
v-dolina2011-09
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.