Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Toulání Šumavou a Pošumavím

Toulání Šumavou a Pošumavím

Toulání Šumavou a Pošumavím

Josef Pecka
s profesionálním průvodcem Josefem Peckou

Josef Pecka (nar. 1960) je velkým znalcem a milovníkem Šumavy, kde nachodil stovky kilometrů také jako profesionální průvodce. Ve své knize s množstvím krásných fotografií, doplněných mapkami nás zve na šedesát sedm lákavých výletů méně známými šumavskými kouty.

Široký záběr toulek, které autor sám prošel či projel - od Všerubského průsmyku až po Vyšší Brod u lipenské nádrže - uspokojí svátečního výletníka, zdatného turistu i vyznavače cykloturistiky. U všech je uvedena trasa, délka, obtížnost, možnosti výhledů, nechybí ani popis zajímavých míst a pamětihodností, které na nich návštěvník pozná. Kromě jejich stručné historie jsou zmíněny i některé zajímavosti či pověsti a rovněž místa v blízkém okolí, která stojí za to vidět. Texty doplňují barevné fotografie navštívených lokalit a autorem kreslené mapky přesně zachycují konkrétní trasy.

Už jen samotné listování knihou čtenáře nadchne a podnítí chuť k návštěvě tajemného Čachrovska, Velhartic, kraje sv. Vintíře, anebo pašerácké stezky ke sv. Jánu. Vydat se můžeme na Kašperk, za Kelty na Sedlo, na Modravské pláně, za zázračnými studánkami, po stopách zaniklých obcí nebo do Hoštic, jež známou filmovou trilogií proslavil zdejší rodák Zdeněk Troška. Zavítáme do Železné Rudy, Kolince, Horažďovic, Zdíkova, Bavorova, do Hořic či na Vítkův kámen, Horskou Kvildu a do dalších malebných oblastí Šumavy.  

Zdařilé grafické uspořádání knihy umožňuje snadnou orientaci. Již z obsahu je patrné, jaké výlety je možno podniknout pěšky nebo na kole a rejstřík míst poskytuje rychlý přehled. Výpravná publikace Josefa Pecky, v níž zúročil své hluboké znalosti a obdiv k Šumavě, nadchne všechny milovníky turistiky i půvabného koutu naší země s podmanivým kouzlem a úchvatnou krásou.  

Starý most 2018, 288 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231602
36_zahajeni_2609-182...
P5303067
rakousko2011-05
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.