Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Cviky a protahování při sedavém zaměstnání

Cviky a protahování při sedavém zaměstnání

Cviky a protahování při sedavém zaměstnání

Frank Thömmes
První pomoc při bolesti zad

Pokud máte sedavé zaměstnání, anebo se jím často „zaměstnáváte“ doma, pak vám tato knížka může pomoci od jeho nezdravých následků. „I ta nejlepší kancelářská židle vám bude totiž nanic, když aktivně nezměníte svůj přístup k sezení,“ vybízí Frank Thömmes, zkušený učitel tělocviku, terapeut, osobní trenér a autor populárních publikací, zaměřených na zdravý pohyb a cvičení.

Vědecké výzkumy i statistiky hovoří jasně - nedostatek pohybu je jedním z vážných faktorů, ohrožujících zdraví. Při sezení nejsou svaly ani klouby posilovány, a pokud právě neřešíme kreativní téma, strádá i náš mozek. Vyjma jógového lotosového sedu, vhodného pro meditaci, není sedavý způsob života pro nás tím nejlepším, šetříme se totiž na nesprávném místě. Důsledky se mohou projevit v podobě únavy, snížené schopnosti koncentrace, hormonálních výkyvů, zvýšené hladině krevního cukru, snížené funkčnosti střev nebo oslabením imunitního systému.

Co však dělat, máme-li sedavé zaměstnání? Na to se zaměřuje kniha známého německého autora, seznamující s riziky a problémy sedavého způsobu života, zároveň však nabízí možné řešení ergonomií na pracovišti a jednoduchými cviky uvolňujících napětí a posilujících ruce, paže, ramena, ohebnost celého těla, stabilitu kyčlí, páteře, nohou i hýždí. Kromě jejich popisu, délky provádění a ozdravných účinků jsou znázorněny na fotografiích, upřesňujících, jak je správně provádět. Najdeme zde rovněž rady, jak postupovat, když cvičení dělá problémy, v tom případě se nabízí možnost provádět je v jiných obměnách.

Cvičit je možno na pracovišti, stejně jako v domácím prostředí, aby se nám zdravá tělesná aktivita stala pravidelnou a příjemnou součástí života.

Grada Publishing  2018, 128 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-303
edf-tour-2010-bielsk...
img_3769
DSC02125
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.