Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Hormony v harmonii

Hormony v harmonii

Hormony v harmonii

Caroline Fibæk a Stine Fürst
Ženám v každém věku

Výborná kniha erudovaných odborných lékařek přináší ženám užitečné rady, které jim mohou ulevit od potíží spojených s premenstruačním syndromem, s návaly horka, únavou, redukcí váhy, nebo zatím marnou snahou otěhotnět. Vysvětluje, jak důležitá je hormonální rovnováha pro zdravý život a jak si ji udržet.

Autorky poskytují ženám laskavého průvodce, který je seznámí s vlivem hormonů na tělesné funkce a upozorní na spojitost s látkovou výměnou, poruchami spánku, výkyvy nálad, koncentrací a celkového zdravotního stavu. Vysvětlují, jaký dopad má nedostatečná činnost hormonů na fyzickou i psychickou kondici a radí, jak tělo opět nastartovat a žít v každém věku naplno. Nápomocné jsou přitom i krátké testy, které pomohou odhalit některé z častých hormonálních nevyvážeností. O jejich příčinách pojednávají jednotlivé kapitoly, v nichž se dozvíme důležité informace o tom, co má vliv na hormonální nerovnováhu a jak ji lze preventivně posilovat. Některé informace možná překvapí, například že káva či jiné stimulanty vyvolávají v těle stejnou reakci, která nastává, je-li člověk vystaven akutnímu nebezpečí. Tomu odpovídá následný zátěžový proces, který přitom dané situaci vůbec neodpovídá.  

Dozvíme se vše o nízké či zvýšené hladině kortizolu, o významu progesteronu, estrogenu, androgenů a o tom, co negativně působí na metabolismus. Zároveň se naučíme podporovat správnou funkci hormonů, posilovat činnosti jater a připravovat pokrmy usnadňující trávení. V přírodní lékárně bez chemie se nabízí léčebné kúry pro zlepšení plodnosti a vítaná jsou doporučení stravy a bylinek podporujících hormonální činnost.

Nemalou část knihy tvoří praktické recepty na chutné a vyvážené snídaně, obědy, večeře i dezerty. Závěrem je uveden index hormonů štítné žlázy s vysvětlením jejich významu.

Kniha nemůže nahradit individuální lékařské vyšetření a případnou pomoc odborníka, ale je cenným průvodcem v problematice hormonů, poskytujícím užitečné a jednoduché rady, jak přispět ke zlepšení jejich činnosti. Přehledně zpracovaný text se soustřeďuje na to nejdůležitější a spolu s množstvím barevných fotografií posiluje chuť k žádoucí změně.
Grada Publishing 2018, 184 s.
Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

02
32_zahajeni_2609-174...
p1140803
PICT0155
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.