Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Dobro v tobě

Dobro v tobě

Dobro v tobě

Linda Olsson
Příběh o zranitelnosti a odvaze nalézt v sobě lásku, dobro a smíření

Švédská spisovatelka Linda Olsson se do srdcí čtenářů zapsala několika romány, připomeňme strhující Sonátu pro Miriam, která v českém vydání vyšla v roce 2016. Také nejnovější příběh Dobro v tobě zasáhne svou otevřeností a hloubkou.

Silný emotivní příběh o ozdravující změně, která přichází v době, kdy ji čtyřicetiletá Marianne nečeká. Dobrovolně zvolená izolace, v níž žije na pobřeží Nového Zélandu, ji nevadí, naopak se zde cítí osvobozená od tíživé minulosti. Podobně jako poněkud uzavřený farmář George, žijící v sousedství, není mezi místními zcela přijata a ani se nesnaží včlenit do jejich života. Vše se má změnit, když jí do života vstoupí chlapec Iky, s nímž se spřátelí a získává tím dosud chybějící perspektivu. Pečlivě ukryté vzpomínky na trauma z dětství se připomínají v konfrontaci, jež vede ke smíření i odpuštění a uvolňuje prostor pro nový život.

Marianne strhujícím způsobem odhaluje svůj dosavadní život, niterně a otevřeně znovu prožívá osudové události a setkání. Její zpověď se prolíná se současnými zážitky a zkušenostmi, jež vyúsťují v důležitou životní etapu. „Někdy člověk dostane přesně to, co potřebuje. Vstoupí mu do života přesně ti lidé, které ze všeho nejvíc potřebuje. Někdy je nevidí, a to je velmi smutné. Někdy o ně zase přijde. To je smutné, ale ne do stejné míry. Protože to, co spolu prožili, zůstane navždy.“

Vyšehrad – Albatros Media 2018, 208 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

m-r-polsko2011-05
PA062161
priprava2011-06
p1140720
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.