Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Sběratel sněhu

Sběratel sněhu

Sběratel sněhu

Jan Štifter

Novinář a spisovatel Jan Štifter vydal tři úspěšné knihy, dějově spjaté s jeho rodištěm Českými Budějovicemi. V nejnovějším románu se vzájemně propojují události z období let 1930, 1956 a 2017. Čtenář jimi putuje spolu s hlavní postavou, mladým Dominikem.  

Osudy někdejších obyvatel v nevšedně pojatém rodinném příběhu z třicátých let nečekaně zasahují do života postav ze současné doby, aby je navigovaly k odhalení tajemství dávných událostí. Příběh se odehrává v dnes již neexistujícím prostoru tzv. Šmídovny, domu obývaném těmi nejchudšími z města, kde nouzové byty ve velkém sále vymezoval pouze závěs nebo nábytek a jeho nájemníci se o soukromí se dělili s ostatními.

Strhující děj čtenáře vtáhne do neklidné doby třicátých let a poválečného období spojeného s odsunem německých obyvatel. Dominik, uchovávající si hmatatelnost současnosti sběrem vzorků sněhu, jež ukládá do mrazáku, je okolnostmi vybízen, aby díky neočekávanému setkání s chlapcem, jenž se mu zjevuje v noci u postele, starého deníku a dalších stop mohl za pomoci blízkých rozuzlit starou, dosud nevyřešenou příhodu.

Napínavá kniha vrstveného děje s podtextem síly přátelství a lásky aspiruje na titul Cena Česká kniha 2019.

Vyšehrad  - Albatros Media 2018, 304 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

58_vylet_2809-1122
cyklomaraton-k24-201...
P5303041
19
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.