Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Less aneb Hledání ztraceného mládí

Less aneb Hledání ztraceného mládí

Less aneb Hledání ztraceného mládí

Andrew Sean Greer

Za svůj v pořadí šestý román byl úspěšný americký autor Andrea Sean Greer (1970) vyznamenán Pulitzerovou cenou za prózu 2018.

Tento literární bonbonek nabízí specifickou chuť, jejíž výsledná esence čtenáře příjemně překvapí. Knize nechybí humor ani ironie, avšak nepatří mezi ty, které lze číst jedním dechem. Čtenáře totiž zklidňuje choreografie složitého vyprávění životního příběhu Arthura Lesse, spisovatele a gaye průměrných kvalit. Po rozchodu s dlouholetým partnerem, který se žení s jiným, je vykořeněný a blížící se oslava padesátin ho děsí stejně jako představa, co nastane po ní - stáří a život v osamění. „V deseti letech lezeme na stromy vyšší než obavy našich matek. Ve dvaceti zase po kolejní zdi, abychom překvapili své milované v postelích. Ve třiceti se vrháme z útesu do smaragdového oceánu. Ve čtyřiceti to s úsměvem pozorujeme. A v devětačtyřiceti?“

Aby zaplašil tíživé pocity, rozhodne se na vlně nechtěně nabyté svobody cestovat kolem světa, aby nakonec našel cestu domů, k sobě samému a objevil to, co se mu zdálo navždy ztracené.

Leda 2018, 296 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

krajsky-odborn11
rovna_prava_pro_vsec...
20_zahajeni_2609-125...
14-opava-jakartovice
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.