Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Domov pro tělo i duši

Domov pro tělo i duši

Domov pro tělo i duši

Renáta Kiara Vargová

Podtitul osvěžující knihy prozrazuje, že jde o průvodce stavbou vlastního domu s obrazy emocí a tvořením pro radost. Autorka jako amatérka staví svůj vysněný dům, hledá vnitřní sílu, víru v sebe samu a nepřestává doufat v dobrý konec.

Renáta Kiara Vargová se v padesáti letech, rozhodla k radikální životní změně. Vyměnila byt v rušné Praze za nový domov v přírodě. Navrhla si ho a zharmonizovala tak, aby odpovídal jejím potřebám a nezávislému způsobu života. Ačkoliv je v knize řada praktických rad a užitečných doporučení, nejde o příručkou typu jak se staví dům.

Z původně zamýšleného stavebního deníku vzniklo inspirativní dílo optimistického odhodlání jít i přes chvíle únavy, vyčerpání a zklamání za svým cílem. S napětím sledujeme, jak se navzdory nečekaným obtížím daří dům postavit během jednoho roku.  S autorkou prožíváme úspěchy i nezdary při objednávání materiálu, nedbalé práci dělníků, vyřizování potřebných dokladů na úřadech apod. a zároveň zjišťujeme, jak se dá vše co nejlépe zvládnout. Obdivujeme, její intuici a tvůrčího ducha nejen při stavbě, v obohacení jemnohmotného světa domu, ale i v pojetí zahrady a jejího okolí. Kniha nabízí nápadité podněty k praktickému zpracování přírodních darů i jen tak pro radost a obdarování.

Množství půvabných barevných fotografií doplňuje originální deník určený všem, kteří se také chtějí „s dětskou naivitou pustit do stavby vlastního domu, nebo čehokoliv jiného“ a být přitom tvůrci svého života.

Eminent 2018, 203 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9218
p1050771
rovna_prava_pro_vsec...
krajsky-odborn01
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.