Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Bowie: Ilustrovaný životopis

Bowie: Ilustrovaný životopis

Bowie: Ilustrovaný životopis

María Hesseová, Franz Ruiz

Když se 10. ledna 2016 rozlétla světem zpráva, že rocková legenda, David Bowie, zemřel dva dny po svých 69. narozeninách, všichni, kdo měli rádi jeho písně a skladby, pocítili smutek ze ztráty blízkého člověka.

David Robert Jones se narodil 8. ledna 1947 v Brixtonu ve Velké Británii. Byl jedním z největších umělců 20. století, považovaného pro široký záběr hudebních žánrů mistrem proměn. Jeho tvorba inspirovala mnoho dalších hudebních skupin a zpěváků. Kromě zpěvu hrál na klávesy, kytaru, saxofon a perkuse. Byl hudebníkem, textařem, režisérem, producentem, měl role v několika filmech a také maloval. Získal významná ocenění a podle časopisu Rolling Stone patří mezi padesát největších umělců všech dob.
„Těší mě pomáhat svým fanouškům objevovat osobnosti, které dlí v jejich nitru“, prohlásil v dokumentu Cracked Actor roku 1975.
Jaký však ve skutečnosti byl on sám, muž mnoha tváří, který „měl zábrany hovořit sám o sobě a když už to udělal, nebylo vždy úplně jasné, co je pravda a co výmysl“? Porozumět a vcítit se do Davida Bowieho se snaží v ilustrovaném životopise Fran Ruiz a María Hesseová, jež text obohatila osobitými kresbami. Přibližují život „jedné z nejzajímavějších a nejzáhadnějších bytostí, se kterou se kdy setkali“ způsobem, jímž reálné okamžiky propojují do určité míry s fikcí a fantaskními prvky a s touhou „odhadnout, co si mohl myslet a cítit člověk jako David Robert Jones v různých okamžicích svého života.“

Kniha o pozoruhodném životě Davida Bowieho je na našem knižním trhu vítaným literárním počinem a svým netradičním pojetím osloví nejen jeho obdivovatele, ale i ty, kteří chtějí poznat kromě vnějšího obrazu slavné hvězdy i vnitřní, soukromý svět Davida Roberta Jonese.

Albatros Media 2018, 167 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
v-dolina2010-17
krajske_shromazdeni_...
P5303042
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.