Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Život ve stylu lagom

Život ve stylu lagom

Život ve stylu lagom

Elisabeth Carlsson
Švédský působ života


Švédský výraz „lagom“ vyjadřuje přiměřenost. Jde zároveň o filozofii a životní styl prostého, a přitom spokojeného žití v duchu všeho s mírou a míra ve všem. Není náhodou, že Skandinávci patří mezi jedny z nejšťastnějších lidí světa.

Elisabeth Carlsson říká „Lagom, který žiju dnes, je otázkou přijetí, zapojení, radosti, lásky. Uznává rozdíly, vidí možnosti, a přesto usiluje o začlenění, povzbuzení a lze jej uplatnit v každém aspektu života.“ Přirovnává lagom ke skandinávské kultuře společného hrnce, do něhož každý něčím přispěje a všichni z něho mají prospěch. V půvabné knížce s krásnými barevnými fotografiemi nabízí jednoduché podněty, jež blahodárně působí na dobrou náladu i chuť vytvářet kolem sebe příjemné prostředí.  Můžeme vyzkoušet řadu rychlých výborných receptů, zkusit užívat pracovní přestávky společně a volný čas věnovat domovu, rodině, péči o sebe a odpočinku. Zkuste, jak je úlevné i prospěšné, nebudete-li plýtvat, ani chtít příliš moc. Objevte kouzlo útulného domova ve skandinávském stylu symbolizujícím skromnost, důvěrnost, útulnost, pohodlnost a lehkost. Udržujte si kondici a užívejte si to, pečujte o vzájemné vztahy a radujte se z trvalého pocitu štěstí, na němž se sami rádi podílíte.

Lagom jako „ne příliš málo a ne příliš moc“ vyvolává citové uspokojení, příjemný a klidný pocit dostatku a podílí se na celkové harmonii. Příjemná knížka probouzí v čtenáři chuť tvůrčím způsobem zkvalitňovat svůj život a je mu v tom přátelským pomocníkem. Těšit se z maličkostí a zdánlivě všedních věcí, které často bereme jako samozřejmé je osvobozující. Najděte si svou vlastní zlatou střední cestu, která vám pomůže najít vnitřní klid, rovnováhu a spokojenost.

Anag 2018, 176 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140741
rovna_prava_pro_vsec...
P6231613
15
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.