Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Čchi-kung

Čchi-kung

Čchi-kung

Philippe Gouédard

Autor, zkušený francouzský lektor taj-či čuan, se specializuje rovněž na bojová umění. Ve své knize seznamuje s metodou čchi-kungu, která podporuje vyvážené proudění vitální energie. Její praktikování vyžaduje silnou motivaci i disciplínu, neboť teprve jako součást životního stylu přináší velký prospěch. Je-li soustavně prováděn, uvolňuje napětí v těle, harmonizuje energii srdce, plic, ledvin, žaludku jater a střeva, což má blahodárný vliv na celkové zdraví a dobrou kondici.

Čchi-kung se praktikoval dávno před naším letopočtem a jeho tři výukové směry – taoistický, konfuciánský a buddhistický pocházejí z Číny a Indie. Pravidelné cvičení má povzbuzující účinky, odbourává stres, posiluje imunitní systém, vnitřní harmonii a příznivě ovlivňuje zdraví a dlouhověkost. Není divu, že vzbuzuje stále větší zájem také v západních zemích. Kniha, která ho přibližuje našim čtenářům, je v první části seznamuje s dějinami a filozofií čchi-kungu a s jeho využitím v praxi, zatímco druhá uvádí již do samotného cvičení a vysvětluje správné provedení jednotlivých cviků.

V dalších kapitolách je podrobně a na množství názorných ilustracích popsán dvoutýdenní program i rozvrh na pět víkendů, který je doplněn o doprovodné techniky a sestavy jednoduchých a nenáročných cviků pro obnovení svalového tonusu. U každého je vysvětleno přesné provedení, správné dýchání a čím je prospěšný. Užitečné jsou i stručné a výstižné rady lektora.

Zájemcům o čchi-kung, kteří nemají možnost navštěvovat lektorské kurzy, se nabízí skvělá příležitost, jak se ho naučit z knihy, která nezatěžuje záplavou údajů, ale zaměřuje se na podstatné informace a srozumitelný popis, doprovázený množstvím názorných ilustrací.

Anag 2018, 152 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303051
p1140799
P5303063
39_1soutezni_den_270...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.