Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Vítězství nad chronickou bolestí

Vítězství nad chronickou bolestí

Vítězství nad chronickou bolestí

Peter Przekop
Inovativní přístup k mysli a tělu

Peter Przekop, doktor neurobiologie a klinické psychologie, zasvětil svoji kariéru zkoumání a léčbě chronické bolesti. Na základě desetileté praxe podložené vědeckým bádáním objevil průkopnický postup, jak díky práci s myslí překonat chronickou bolest. Vychází přitom z výsledků dlouhodobého klinického výzkumu, který prokázal, že chronická bolest signalizuje, že mozek nedělá to, co má.

Je známo, že stejná nemoc či zranění se u většiny lidí dobře vyléčí, ale u menšího množství nemocných přechází do chronického stavu. Doktor Przekop zjistil, že někteří pacienti přispívají ke svému chronickému stavu už jen tím, že se s ním neúměrně ztotožňují. Řada lidí onemocní chronicky v důsledku nezdravého životního stylu nebo způsobu, jakým (ne)zvládají své emoce a stres, ale také kvůli negativnímu zážitku, s nímž se nedokázali vyrovnat. Mnoha z nich jsou předepisovány k utišení bolestí opioidy, které dobře zabírají v akutních případech, ale nejsou vhodné k dlouhodobějšímu užívání, a to nejen pro nežádoucí vedlejší účinky a riziko závislosti.

Doktor Przekop ve své objevné knize nabízí účinný způsob, jak se vymanit ze začarovaného kruhu chronické bolesti pochopením vztahu mozek-mysl-tělo, který ovlivňuje to, jak se vnímáme, cítíme a v jaké jsme psychické i fyzické kondici. V první části zaměřené na intelektuální a emoční mysl se dočteme o povaze chronické bolesti, proč jí trpíme, jak s ní souvisí opioidy, a zjistíme, čím se mysl liší od mozku a jak chronická bolest mění jeho fungování. Jsou zde rovněž cenné rady, jak nabýt pozitivního stavu a oprostit se od vlivu nepříjemných zážitků, jež jsme v minulosti prožili. V druhé části jsou uvedena jednoduchá cvičení, některá pohybová, jiná mentální, která napomáhají vlastnímu uzdravování a posilují vnitřní vyrovnanost.

„Zeptejte se sami sebe, zda jste ochotni praktikovat tato cvičení, abyste si mohli ulevit od tíživé chronické bolesti. Vydáte se na cestu rovnováhy a zdraví? Tato cvičení vás tam mohou dovést. Dejte si předsevzetí, že každý den budete dělat alespoň něco. Strávili jste roky, možná většinu svého života tím, že jste se trápili. Dovolte si od tohoto trápení a utrpení se oprostit. Nejste tu proto, abyste trpěli. Nikdo zde není proto, aby trpěl. Dovolte si vyléčit se.“

Anag 2018, 248 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

08_prijezd_2509-0731
okolo-msk2011-109
rovna_prava_pro_vsec...
v-dolina2011-18
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.