Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Čínská tlaková automasáž

Čínská tlaková automasáž

Čínská tlaková automasáž

Laurent Turlin, Alix Lefief-Delcourt

Laurent Turlin léta studoval tradiční čínskou medicínu u odborníků v Číně i v Evropě a zaměřil se přitom zejména na akupunkturu. Vyvinul metodu, která využívá energetickou anatomii, inspirovanou učením tibetského mistra Djwhal Khul. Ve spolupráci s žurnalistou A. Lefiefem-Delcourtem, zajímajícího se o zdravou stravu, napsal knihu o čínské tlakové automasáži, v níž poskytuje užitečné rady, jak poměrně jednoduchým způsobem lze posilovat zdraví.

Ještě než se čtenář seznámí s praktickou částí – samotným prováděním akupresury, obeznámí ho Laurent Turlin se základními pojmy tradiční čínské medicíny, jak funguje energie jako hybná síla v těle a co je třeba učinit k podpoře jejího harmonického proudění, jaký význam má princip jinu a jangu, a rovněž s příčinami nemocí, je-li v těle narušena vnitřní rovnováha.

V další kapitole je vysvětlen systém meridiánů a energetických bodů i to, k čemu se akupresura používá, komu je určena a jak dokáže léčit. Hlavní část knihy se věnuje dvanácti nejdůležitějším bodům, ovlivňujících určité části těla a popisuje jejich léčebné účinky. Jednotlivé tlakové body jsou jednoduše popsány a názorně představeny na barevných fotografiích, doplněných informacemi, na kterou oblast působí, v jakých případech se doporučuje a kdy naopak není vhodné je stimulovat. Praktické ukázky automasáží se věnují konkrétním zdravotním potížím se zažíváním, dýchacím poruchám, bolestivým stavům, gynekologickým, urologickým a sexuálním problémům i psychickým a nervovým nemocím. Nechybí ani užitečné doporučení, jak posilovat imunitu. Závěr knihy tvoří přehledný rejstřík.

Díky přitažlivě zpracovanému tématu s mnoha vyobrazeními a názornými ukázkami, textem, který nezahlcuje, ale výstižně popisuje jednu z účinných praktik čínské medicíny, jež získává stále větší oblibu v západním světě, je kniha nepostradatelným průvodcem všem, kteří techniku tlakové automasáže chtějí blíže poznat a vyzkoušet.

Anag 2018, 160 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

narozky5
p1140625
04_prijezd_2409-2156
konf-bez-barier09
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.