Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Manuál reflexologie

Manuál reflexologie

Manuál reflexologie

Pauline Wills
Přehledný průvodce léčením organismu pomocí nohou a rukou

Zkušená terapeutka, členka Britské asociace reflexologů a instruktorka jógy využívá po třicet let léčivých účinků reflexologie, kterou navíc obohatila o ozdravné působení barev. S touto prospěšnou metodou seznamuje nejen při výuce a přednáškách, ale také ve svých knihách.

Reflexologie, nazývaná také „zónová terapie“ představuje způsob léčby pomocí tlakových bodů na ploškách nohou a rukou, ale i na jiných částech těla. Znali ji před pěti tisíci lety v Číně a Indii a úspěšně se používá i v současnosti, neboť dokáže mírnit bolesti, nebo je zcela odstranit.  

Autorka seznamuje se základními energetickými dráhami vyúsťujících do dlaní a chodidel. Názorně vysvětluje fungování reflexologie, která díky cíleným masážím a technikám tlakových bodů na přesně vymezených místech rukou a nohou i dalších částech těla dokáže odstranit energetické bloky v těle a umožňuje plynulé proudění léčivé síly, jež prospívá celkové harmonii těla. V knize je množství přehledných map umístění reflexních bodů na nohou, rukou, ale také na hlavě a krku s vysvětlivkami, na které zdravotní problémy působí a s jakými orgány v těle jsou spjaty. Přesné pokyny radí, působit masáží či tlakem na dné místo při vybraných obtížích, jako například bolesti hlavy, nespavost, meningitida, zánět dutin, hypotyreóza, tzv. zmrzlé rameno, astma, napětí a stres, žloutenka, žaludeční problémy, cukrovka, onemocnění ledvin, močového měchýře, Crohnova choroba, zácpa, neplodnost, myom, hemoroidy, ekzém či zvětšená prostata ad. Jsou zde zároveň uvedeny zdravotní problémy, kdy se tato terapie nedoporučuje a je třeba zvolit jiné léčebné postupy. Každému problému je věnován dostatečný prostor, vysvětleno, jakým způsobem metodu provádět a jak dlouho trvá doba léčení, doporučeny jsou i další variace a doplňující rady k léčbě a pohled tradiční čínské medicíny objasňující příčinu zdravotních potíží. Kromě toho názorné fotografie s přesným umístěním akupresurních bodů usnadňují samotnou praxi.   

Je třeba mít na paměti, že při léčbě závažného onemocnění je předem nutná lékařská konzultace, neboť reflexologie není diagnostickou metodou.

Užitečná a vítaná příručka o blahodárném působení reflexologie je určena jak laikům začátečníkům, tak i terapeutům. Díky přehledným informacím a názorným ukázkám, jak zónovou terapii používat, je cennou pomůckou, nabízející první pomoc při různých onemocněních, jež tradiční čínská medicína úspěšně léčí již po mnoho staletí.  

Anag 2018, 176 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

socialni-podnik01
P6265914
rakousko2011-14
hipo4
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.