Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Jemný energetický dotek

Jemný energetický dotek

Jemný energetický dotek

Barbara E. Savin
Průvodce léčením přikládáním rukou pro začátečníky


Kniha Barbary E. Savin, lektorky, pránické učitelky a mistra reiki přináší cenné poznatky o účincích léčivé metody přikládání rukou, které zaujmou začátečníky i ty, kteří s ní již mají zkušenosti.

Autorka vzpomíná na své první zkušenosti s jemnými a blahodárnými energetickými doteky, jímž ji a její sestru léčila babička. Zmiňuje také své pozdější poznatky, kdy sama tuto léčebnou metodu poprvé vyzkoušela a s úspěchem ji dodnes používá. Také my ji často nevědomky praktikujeme, když při bolesti samovolně přikládáme ruce na postižené místo.

První část knihy seznamuje se základními informacemi o působení léčivé energie, s významem sedmi hlavních čaker (energetických center v těle), působením aury a s tím, jak svoji energii chránit. Druhá část je věnována praxi jemného energetického doteku. V několika kapitolách poskytuje cenné rady, jak postupovat při sebeléčbě nebo léčení druhého člověka. Za pomoci názorných fotografií jsou vysvětleny jednotlivé pozice, umožňující plynulé proudění a působení léčivé energie. Nechybí důležité upozornění, na co si při tom dát pozor a čeho se vyvarovat. Autorka nezapomíná ani na skutečnost, jak negativní faktory oslabují zdraví i pohodu, neboť jedině pozitivní postoj upevňuje naši duševní vyrovnanost i fyzické zdraví: „Schopnost ošetřit sebe sama a druhé lidi nám připomíná přirozený stav, ale také to, jak je důležité vnést tuto léčivou energii lásky do všedního života.“

Mnoho z nás se již přesvědčilo, jak utišující a ozdravné je přikládání rukou, napomáhající jemné energii povzbudit hojivé procesy. Přesto v určitých případech, které jsou zde uvedeny, není tato metoda léčby vhodná a je třeba zvolit jiný přístup. Autorka doporučuje konzultaci s lékařem před tím, než se budete sami nebo druhého léčit přikládáním rukou, účinným způsobem, který se využívá po mnoho staletí zejména na Východě, jež v posledních desetiletích získává na stále větší oblibě i v západních zemích. V tomto případě také doslova platí pořekadlo: Hledáš-li pomoc, najdeš ji na konci své ruky.

Anag 2018, 232 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

edf-tour-2010-bielsk...
P6265918
m-r-polsko2011-18
img_3696
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.