Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Vraždy ve znamení hvězdy

Vraždy ve znamení hvězdy

Vraždy ve znamení hvězdy

František Kalenda
Detektivní příběh z doby Karla IV.

První díl historické trilogie s detektivní zápletkou mladého a oceňovaného spisovatele Františka Kalendy (nar. 1990) vyvolal u čtenářů velký ohlas, stejně jako další volné pokračování příběhu v titulu Zlomený král, který letos vydalo nakladatelství Vyšehrad.

Vzrušující příběh s detektivní zápletkou se odehrává v éře slavného panování otce vlasti, Karla IV. Jeho protagonista, učenec a doktor Siegfried z Wölfelsdorfu požívá výsady těšit se přízni na panovníkově dvoře, musí být však velice obezřetný, aby nic z tajemné minulosti neohrozilo jeho postavení. Touží, aby oddanou službou královně Anně Falcké dosáhl kýženého zabezpečení a mohl zároveň volný čas věnovat studiu moudrých knih. Plány však berou za své, jakmile se začne koncem roku 1349 šířit městem panika ze série děsivých vražd. Těla obětí nesou jasný vzkaz od pachatele – do kůže vyrytý symbol Davidovy hvězdy, jímž jako by buď dával na srozuměnou svůj záměr pogromu, anebo naopak úmyslně mátl stopu. Siegfried počínaje okamžikem ohledání těla oběti je přinucen spolu s přiděleným pomocníkem, žoldnéřem Gabrielem, zabývat se skutečným motivem zločinu a pátrat po stopách vedoucích k odhalení pachatele. Zažívá přitom, jak jinak, nejedno nebezpečí, obzvlášť když ještě musí dohlížet na svoji svobodomyslnou neteř s až příliš samostatným chováním.

Téma zasazené do historických kulis nepostrádá napínavou dějovou linku, přesto možná náročnějšího milovníka žánru nepohltí tak, aby mu běhal mráz po zádech a s napětím zadržoval dech. To však nebrání tomu, aby čtenáře, milující detektivní příběhy s nádechem tajemné minulosti neupoutal natolik, že se rádi znovu setkají se Siegriedem i v dalším díle Františka Kalendy Zlomený král, které právě nakladatelství Vyšehrad vydalo.

Kniha byla oceněna čestným uznáním uděleným Českou asociací autorů detektivní literatury.

Vyšehrad 2016, 208 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
PICT0155
konf-bez-barier03
v-dolina2011-17
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.