Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Deprese. Zvládněte ji bez léků a získejte svůj život zpátky

Deprese. Zvládněte ji bez léků a získejte svůj život zpátky

Deprese. Zvládněte ji bez léků a získejte svůj život zpátky

Kelly Broganová, Kristina Lobergová

Průlomová kniha MUDr. Kelly Broganové se stala záhy po vydání bestsellerem New York Times. Zve na novou cestu za uzdravením a odhaluje pravdu o depresi, s tím, že ne vždycky je všechno pouze ve vaší hlavě a ne vše souvisí s vaší psychikou. Autorka seznamuje s novým pohledem na problematiku duševního zdraví a nabízí účinné postupy holistické zdravotní psychiatrie, jak podpořit tělesnou i duševní vitalitu.

Doktorka Broganová poukazuje na to, že ani „jedna jediná studie neprokázala, že by deprese byla způsobena chemickou nerovnováhou v mozku. Deprese totiž podle ní není nemoc, ale pouze symptomem, znamením, že něco v těle není v rovnováze nebo je ve špatném stavu a je třeba to vyléčit.“ Zároveň upozorňuje, že dnes bohužel lékaři depresi diagnostikují a také léčí převážně antidepresivy, aniž by využili stejně účinných možností, jež nabízí změna životního stylu. Nabízí se nutnost přehodnotit domnělé příčiny deprese a vidět tento zdravotní problém ve zcela novém světle. Nejnovější výzkumy potvrzují její klinickou praxi, že za většinu duševních chorob „vděčíme našemu životnímu stylu a fyziologickým podmínkám, které se neobjeví v diagnóze a které začínají daleko od našeho mozku, v orgánech, jako jsou střeva a štítná žláza. Tak to je: můžete svou zasmušilost a neustupující pocit stísněnosti připsat nerovnováze, která se jen nepřímo vztahuje k vnitřní chemii mozku.“ Navíc vesměs návyková „antidepresiva mohou nenávratně vyřadit přirozený léčivý mechanismus organismu z provozu.“

„Budu bořit mýty o všem, co si myslíte, že víte o roli léků při léčbě deprese a úzkosti. Je načase posvítit si na tento tmavý prostor,“ říká a dokazuje uzdravení na mnoha konkrétních příbězích žen, které se vymanily z neustálého braní léků a měly chuť změnit dosavadní životní styl.

Kniha v první části „Pravda o depresi“ kromě jiného prokazuje, že deprese může být velmi často důsledkem chronického zánětu a vysvětluje, jak souvisí zdraví střev a nálada, jakou úlohu hraje imunitní systém v rámci celkového zdraví. Jak potvrzují lékařské výzkumy, lze vybranou stravou a změnou životních návyků výrazně ovlivnit svůj genetický osud. Druhá část „Jak přirozeně dosáhnout celkové životní pohody“ provede čtenáře speciálním programem pro ženy, které léky neberou i pro ty, které je užívají a rády by s tím přestaly. Nabízí jim k tomu přehledný třicetidenní plán, obsahující jídelníček a změnu navyklých způsobů, díky nimž lze vyjít z temné noci duše na světlo a přehodnotit svůj dosavadní postoj ke zdraví. „Můžete být zdraví a šťastní i bez léků“, optimisticky vyzývá doktorka Broganová.

Bizbooks 2017, 296 s.

Dana Vondrášková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

37_1soutezni_den_270...
09_prijezd_2509-1646
cyklomaraton-k24-201...
PICT0145
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.