Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky A objevíš poklad, který v tobě dřímá

A objevíš poklad, který v tobě dřímá

A objevíš poklad, který v tobě dřímá

Laurent Gounelle

Francouzský psycholog a spisovatel Laurent Gounelle (nar. 1966) proslul hned svým prvním titulem Muž, který chtěl být šťastný. V nové knize vede čtenáře k objevování vnitřního potenciálu a duchovních dimenzí. Na příběhu setkání dvou protikladných povah – odvážné a praktické Alice, komunikační poradkyně úspěšné agentury, ateistky a jejího přítele z dětství neprůbojného Jeana, který jako kněz zasvětil život Bohu, se odvíjí dobrodružná cesta hledání a nalézání.

Alice přijíždí za svým otcem do burgundského městečka Cluny, kde vyrůstala spolu s blízkým kamarádem Jeanem. Dozví se, že Jeana, který se stal knězem, trápí malá účast věřících na jeho mších natolik, že začíná pochybovat, zda je dobrým služebníkem božím. Alice mu chce pomoci a doufá, že i přes neznalost teologie se jí podaří díky manažerským schopnostem kostel znovu zaplnit. Dlouholeté zkušenosti v oblasti osobního rozvoje ji naučily, „že v žádné situaci člověk nesmí ztrácet naději. Stav naděje zajišťuje přístup ke zdrojům nutným k tomu, abychom našli řešení problémů.“

Začne studovat náboženské a vědecké texty, setkává se s jejich znalci a odborníky, aby jí vysvětlili jejich význam, a také odpověděli na otázku, jaká síla je vlastně za vznikem vesmíru. Nadšení, s jakým chce příteli pomoci, ji přivádí do světa duchovnosti, poznává zásady křesťanství, hinduismu, taoismu a buddhismu a dalších nauk. Přitom zákonitě prochází osobní proměnou, snaží se oprostit od svého ega a postupně objevuje univerzální pravdu.

Dokáže přesvědčit Jeana o některých změnách, díky nimž by se kostel při jeho mších zaplnil věřícími? Děj románu se stupňuje v intencích odhalujícího se poznání, aby dospěl v nečekané, i když okolnostmi dané vyústění.  

Rybka Publisher 2017, 256 s.

Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

edf-tour-2010-bielsk...
74_2soutezni_den_290...
septik
IMG_1018
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.