Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Jak se stát mistrem svého života

Jak se stát mistrem svého života

Jak se stát mistrem svého života

Robin S. Sharma
Sto klíčů k úspěšnému a smysluplnému životu


Robin S. Sharma (nar. 1964 v Kanadě) opustil slibnou advokátní kariéru, aby se mohl věnovat studiu osobnostního rozvoje. Již svou první knihou Megal Living vzbudil velký ohlas a krátce nato se proslavil částečně biografickým bestsellerem Mnich, který prodal své Ferrari. Působí jako úspěšný spisovatel a uznávaný učitel motivačního rozvoje, založil vzdělávací společnost Sharma Leadership International a nadaci The Robin Sharma Foundation For Children pomáhající znevýhodněným dětem.

Sympatický Robin Sharma se nepovažuje za žádného guru, přesto inspiroval tisíce lidí, mezi nimiž jsou jména světoznámých firem, odborníků z různých oborů i populárních osobností. Je přesvědčený, že podobně jako manažer schopný dovést firmu k největším úspěchům, disponuje každý člověk potenciálem, umožňujícím mu příznivě ovlivňovat svůj život bez ohledu na to, jakou práci zastává. Jde v podstatě o způsob myšlení, měnící nevyhovující přístup k práci i k životu. Kniha Jak se stát mistrem svého života poskytuje „sto klíčů k úspěšnému a smysluplnému životu“, které povzbudivě motivují každého, kdo jimi chce otevřít netušený prostor svých schopností. Můžete ji „náhodou“ otevřít na kterékoli stránce a nechat se volně inspirovat, anebo cíleně vyhledávat právě ta témata, která jsou pro vás v dané chvíli nejdůležitější.

Každé ze sto doporučení motivuje krátkým textem s konkrétními příklady či osobními zkušenostmi autora. Například v „Potěšení kontra štěstí“ uvádí: „Zvolte si být šťastní. Vsaďte na štěstí. Vnější stránku svého života nemůžete mít pod kontrolou. Život přináší těžkosti, tomu nezabráníte. Můžete však ovlivnit, co se odehrává ve vašem nitru.“

Příjemný formát knihy umožňuje čtenáři mít ji stále při ruce a využívat její podněty v každodenním životě, aniž by přitom ztrácel odvahu být sám sebou a jednat v souladu se svými hodnotami.

Rybka Publisher 2017, 232 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2010-11
rakousko2011-07
rakousko2011-12
konference-karvina01
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.