Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Život je krásný

Život je krásný

Život je krásný

James A. Cusumano
12 obecně platných pravidel


James A. Cusumano (nar. 14. 4. 1942) je renesanční člověk s mnoha úspěšně realizovanými zájmy. Cenné životní zkušenosti i znalosti duchovních nauk vnímá jako velké štěstí, jehož se mu dostalo. Považuje proto za přirozené, že se o ně formou služby dělí s druhými jednak ve svých knihách, seminářích nebo přednáškách, o něž je vždy velký zájem. Zaměřuje se zejména na téma vnitřní rovnováhy, vášně a pravého smyslu života.

Cusumanova cesta k poznání nebyla jednoduchá a jak sám přiznává, dopustil se na ní řady chyb. Cenné zkušenosti získával postupně v oborech, v nichž se mu podařilo vyniknout, ať už jako rokenrolový zpěvák, nebo ve funkci vědeckého pracovníka fyzikální chemie, vedoucího významné americké korporace, spoluzakladatele a ředitele společností v Silicon Valley, nebo výkonného filmového producenta. Díky znalostem z podnikání a studiem duchovních nauk dospěl k přesvědčení, že poznáním smyslu naší existence a pěstováním harmonie mezi tím, co člověk dostává a dává, je možné vést krásný život. Ve své nové knize o tom poutavým způsobem přesvědčuje na příkladu dvanácti obecně platných pravidel pro život, jež zde podrobně uvádí a vysvětluje.

Připomíná, že současná definice úspěchu se zaměřuje spíše na bohatství a moc, aniž by se hlouběji zabývala pravým smyslem života. Majetek ani moc však samy o sobě nikomu trvalé uspokojení nepřinesou. Nejlepší způsob, jak každý může být v životě šťastný, spatřuje v následování osobního snu, vnímání své vnitřní podstaty, rozvíjení talentu, který jsme dostali do vínku a jehož prospěšné výsledky mohou i ostatní inspirovat k naplňování jejich smyslu života. „Znám hodně lidí, kteří poskytují služby, aby vydělali peníze, ale nikoho, kdo by šel po penězích a našel tak smysl života. Není nic špatného na penězích a na postavení, ale je třeba mít vše v rovnováze. Pak je člověk šťastnější.“

Cusumanovu kniha přes svůj název nemá s publikacemi New Age v podstatě nic společného. Autor se snaží o „propojování poznatků a idejí moderní kvantové fyzicky, oproštěných od složitých vědeckých zdůvodňování, s prokázanými metafyzickými postupy tradičních východních filozofií. To je prostor, v němž se rozvíjejí počáteční stadia spirituální fyziky.“ Zve čtenáře, aby tento jen zdánlivě složitý, avšak úžasný svět spolu s ním objevovali a v souladu s jeho principy rozpoznali svůj vnitřní potenciál a uměli s ním pracovat tak, aby dokázali překonávat obtíže, řešit nepříznivé situace a naplnit svůj život štěstím.

Maitrea 2017, 200 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-05
55_vylet_2809-1031
img_9240
31
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.