Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Tělo Východu, Mysl Západu

Tělo Východu, Mysl Západu

Tělo Východu, Mysl Západu

Anodea Judith
Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému

Duchovní učitelka a vizionářka dr. Anodea Judith (nar. 1952 v Ohiu) s více jak dvacetiletou terapeutickou praxí využívající východní nauky se západní psychologií, patří mezi nejuznávanější odborníky v oblasti čaker a jejich interpretace. Napsala několik knih, pořádá přednášky po celém světě a poskytuje školení pro terapeuty i další zájemce. Její průlomová, zcela unikátní práce přináší ucelený pohled Západu na prastarý a dokonalý systém čaker z Východu, aby každému přinášel co největší prospěch a užitek.

Systém čaker vznikl v Indii před čtyřmi tisíci lety. Spolu s praktikováním jógy učí, jak aktivovat harmonické proudění životadárné energie v našem těle. Sedm základních energetických center lze vnímat jako „spojovací most mezi nebem a zemí, duchem a hmotou, myslí a tělem.“ Smyslem knihy je čtenáře naučit, jak jejich energie funguje, co ji může narušovat, nebo naopak obnovovat a posilovat.  
Autorka fundovaně, a přitom srozumitelně vysvětluje, jakým způsobem je možné obnovit původní životní sílu, narušenou v důsledku stresujícího životního stylu a reakcí na zátěžové situace. Systém sedmi hlavních čaker, rezonujících se sedmi základními stavy vědomí, představuje jako „propojení vnitřních a vnějších světů a jejich uspořádání vůči sobě – jak v rovině spirituální, tak mentální, emocionální a fyzické“. Bere přitom na zřetel pohled současné západní psychoterapie na faktory oslabující psychiku i tělesné zdraví - závislosti, fyzické a sexuální zneužívání, sexualitu, mužskou emancipaci, rodinnou dynamiku, spiritualitu ad.

V léčivém procesu využívá dr. Judith kromě hluboké znalosti práce s energií čaker rovněž poznatky z bioenergetiky, hlubinné psychologie, psychoterapie, mytologie, sociologie a mystické spirituality. Propojuje to nejlepší z učení Východu a Západu a nabízí propracovaný západní přístup k diagnostice a léčení čaker, jehož teorii považuje za nejvíce univerzální, neboť se soustřeďuje současně na tělo, mysl i duši. Důležité informace jsou zde přehledně členěny a každé čakře je věnován potřebný prostor, v němž jsou popsány její vlastnosti, základní témata, charakterová struktura, příčiny narušení toku energie včetně traumat a zneužití i další podnětné poznatky. Autorka osvětluje, jak se projevuje přebytek či naopak nedostatek vnitřní energie a seznamuje s druhy cvičení, terapií či afirmacemi obnovujícími vyrovnané a léčivé působení čaker. Odhaluje pro názornost mnoho osobních příběhů a reálných událostí, s nimiž se čtenář může ztotožnit. Přínosná kniha obsahuje názorné tabulky, text provázejí motivující citáty slavných osobností. Závěrem nechybí poznámky a bibliografie včetně prací přeložených do češtiny.

Jedinečná publikace poskytuje ucelené informace o působení „duhového mostu“ sedmi hlavních center čaker, jejichž energii nás autorka učí poznávat a využívat ve prospěch svého fyzického zdraví i k rozvíjení naší duchovní stránky. Je určena každému, kdo se o tento systém životní energie ovládající tělo i prostor mimo něj zajímá a chce ho využít pro své zdraví a štěstí.

Maitrea 2017, 558 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

24
P6231600
P6231618
p1140802
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.