Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10

Ruth Ware

Novinářka časopisu o cestování Laura (Lo) Blacklocková právě dostala životní šanci postoupit o kariérní stupínek výše. Má se místo šéfredaktorky vydat spolu s novináři a VIP hosty na první okružní jízdu po norských fjordech zcela novou superluxusní výletní lodí Polární záře. Navzdory tomu, že jen pár dnů před odjezdem ji vystresuje traumatizující zážitek, skandinávskou plavbu si nenechá ujít.

Deset přepychově zařízených kajut pro dvacet cestujících, skvělý program a speciálně vybraný personál, který je stále k službám, má každému z pozvaných zaručit nejlepší dojmy. První večer patří seznamování, zdvořilé konverzaci, vybranému jídlu a pití. Je už pozdě v noci, když se Lo vrací do své kajuty, ale přesto nemůže usnout. Zdá se jí, že zaslechla z vedlejší kajuty č. 10 zvuk šplouchnutí těla dopadajícího na hladinu. Čí ale bylo, když se vzápětí ukázalo, že nikdo z posádky, personálu, ani z hostů nechybí? Zatímco se tajemství noří do vodních hlubin, na povrch začíná vyplouvat pravda o tajemné ženě z náhle prázdné kajuty č. 10, v níž se však ještě ten večer Lo krátce setkala, ačkoliv kromě ní ji nikdo neviděl a neznal. Lo se pouští do nebezpečného pátrání na vlastní pěst a přitom dává v sázku svůj život.

Čtenář je neúprosně vtahován do děje natolik podmanivým způsobem, že se mu před očima plasticky odvíjí napínavý příběh, v němž se odhalují životy a charaktery zúčastněných. Mistrná linie hlavní osy thrilleru nezabíhá do postranních uliček, ale cílí k rozuzlení se zvyšujícím se napětím, které čtenáře až do konce nenechá vydechnout. A když se tak stane, jako třešnička na dortu se objevuje jedna zcela nečekaná zpráva…

Kniha se sugestivní obálkou Ondřeje Červenky vychází v překladu Věry Kláskové.

Ruth Ware, považovaná za novou Agathu Christie, úspěšně debutovala dílem Všude kolem černý les, česky vyšlo roku 2016 v nakladatelství Leda, které bylo spolu s druhým thrillerem Žena z kajuty č. 10 zařazeno mezi deset bestsellerů ve Velké Británii a v USA. Její zatím poslední román The Lying Game vyšel v červenci 2017, a tak se můžeme těšit na jeho brzké vydání také v češtině.

Leda 2017, 368 s.

Dana Vondrášková

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

edf-tour-2010-bielsk...
54_vylet_2809-0957
p1140663
konference-karvina03
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.