Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Toulavá kamera 25

Toulavá kamera 25

Toulavá kamera 25

Iveta Toušlová, Marek Podhorský, Josef Maršál

Pořad Toulavá kamera, vysílaný Českou televizí ve spolupráci se společností Freytag & Berndt od roku 2003 každé nedělní dopoledne, dosáhl takové popularity, že na přání diváků začala vycházet počínaje rokem 2005 i jeho knižní podoba.

Každý díl oblíbené Toulavky o rozsahu kolem dvě stě padesáti stran vychází v nákladu deseti tisíc výtisků a přináší na padesát vybraných reportáží z našich krajů. Zaměřuje se na vybrané přírodní i historické zajímavosti a zavítá také k lidem, kteří se věnují různým řemeslům a udržují živé lidové zvyky. Všechny díly jsou pečlivě a s láskou připraveny a není divu, že každý nový je vždy netrpělivě očekáván. Ti, kteří chtějí mít stále po ruce zajímavé tipy na výlety, se nyní mohou těšit již z 25. dílu Toulavé kamery s dalšími tipy na spoustu nových výletů. Každá z reportáží – zastoupeny jsou přitom všechny kraje – poskytuje kromě poutavého popisu místa či setkání se zajímavými lidmi a tradicemi také krásné fotografie, praktické informace, popis přístupu, přehlednou mapu i místa v blízkém okolí, která stojí za to poznat.

Tentokrát navštívíme mimo jiné poutní místo Jiříkov, přezdívané Lurdy severních Čech, zříceninu hradu Vranov, poznáme zajímavou historii hradu Sovinec a projdeme se Zlatou stezkou Českého ráje s mnoha nádhernými výhledy. V Muzeu výroby skleněných korálků v Jablonci nad Nisou okouzlí jemně opracované vinuté perle a nejrůznější skleněné korálky, jejichž výroba byla pro tento kraj typická. Parkovou dráhu v Brně zase rádi navštíví příznivci železnice, byť v její funkční zmenšené verzi. Inspirativní jsou i ostatní výlety, jejichž cílem jsou zámky, hrady, poutní místa, pozoruhodné historické stavby, nebo putování malebnou krajinou. Ani milovníci tajemna nepřijdou zkrátka – Muzeum tajných spolků v Lokti či kostel duchů v Lukové je určitě zaujmou. A pokud nevíte, kdo byli portáši, proč se chodí s jedličkou, anebo jak se dá motorová pila použít na jemnou, uměleckou práci, pak o tom, ale i o mnohém dalším se můžete dočíst v nejnovější Toulavé kameře.

Její jubilejní, 25. díl byl slavnostně pokřtěn 7. listopadu 2017 v pražském Paláci knih Luxor za účasti autorů Ivety Toušlové, Marka Podhorského a Josefa Maršála, kteří za kmotra zvolili známého cestovatele a spisovatele Miloslava Stingla, jenž jim i čtenářům popřál hodně objevných cest po krásách naší země.

Freytag & Berndt a Česká televize 2017, 240 s.

Text a foto: Dana Vondrášková 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3757
IMG_1012
53_vylet_2809-0808
25
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.