Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Vaříme v remosce

Vaříme v remosce

Vaříme v remosce

Karina Havlů

Již v pátém, přepracovaném vydání vychází úspěšná kuchařka s 235 úžasnými recepty z oblíbené remosky. Zaujmou nejen starší generaci, jež ni nedá dopustit, ale i kuchařky, které její nesporné výhody ocení v nové, vylepšené podobě.

autorka knihyKarina Havlů je uznávanou překladatelkou divadelních her a knih, mimo jiné biografií Sophie Lorenové, Toma Hankse či Claudie Cardinalové. Žije střídavě u nás a v Itálii, kam se před třiceti lety s manželem odstěhovala a kde se také dlouhou dobu léčila z vážného onemocnění. Při hledání informací, jak se nemoci natrvalo zbavit, nalezla východisko v makrobiotické stravě. Tak se dostala k první kuchařce, která ji proslavila na poli kulinářství u nás i v zahraničí. Jen v nakladatelství Vyšehrad jich vydala dvacet. Výborné recepty inspirované italskou i domácí kuchyní vaří nejraději v remosce, kterou si nemůže vynachválit. Značný ohlas vzbudila její kniha Vaříme v remosce rovněž na Slovensku, v Polsku, Litvě a Velké Británii, kde se jí prodalo na čtyřicet tisíc výtisků.

autorka knihy děkuje řediteli nakladatelství Vyšehrad Ing. Pravomilu Novákovi Nové recepty přichystané v úžasném československém vynálezu – remosce naplní očekávání i těch nejmlsnějších jazýčků. V úvodu autorka připomíná výhody remosky a poskytuje užitečné rady k jejímu používání. V předpisech překvapivě nechybí ani polévky, ať běžné, nebo trochu nevšední. Vítané jsou nápadité předkrmy a malá pohoštění, po nichž následují lákavá a pikantní jídla z vepřového, hovězího, telecího, jehněčího, drůbežího i mletého masa, samozřejmě že i milovníci králíka, zvěřiny a ryb si přijdou na své. Vždyť taková dušená bavorská vepřová kýta na pivě, vepřový vrabec, roštěnky na různé způsoby, telecí perkelt anebo smažený telecí řízek Cordon-bleu, ražniči, pikantní kuřecí stehna či králičí stehna v šunkové košilce, potěší všechny milovníky masitých jídel.

křest knihy se nesl v příjemném duchu Další část receptů je věnována zeleninovým pokrmům, kde nechybí ani výborný chřest s bešamelem, zapečené artyčoky s parmazánem, ale ani brokolicový nákyp nebo špenátový koláč. Stejně vynalézavá jsou jídla z brambor, luštěnin, sóji a sójového masa, avšak také pizza, těstoviny a rizota v různých obměnách jsou inspirativní. Autorka uvádí zároveň vaječná sýrová a houbová jídla, různé typy knedlíků, studených i teplých omáček a doporučuje, jak lze i ze zbytků uvařit skvělé jídlo. Závěr patří oblíbeným dezertům a moučníkům, koláčům, dortům a dokonce i vánočnímu cukroví.

společný přípitek tvůrců a kmotrů knihy Nápadité a velice chutné recepty doplněné přitažlivými barevnými fotografiemi jsou určeny každému, kdo má rád chuťově dobře vyladěné a upravené jídlo, jehož příprava díky remosce je snadná a výhodná.

Vyšehrad 2017, 192 s.Text a foto: Dana Vondrášková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

29
01_prijezd_2409-1528
bezpecnost-na-prejez...
cyklomaraton-k24-201...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.