Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Život podle feng šuej

Život podle feng šuej

Život podle feng šuej

Jayme Barrett

Jayme Barrett, jejíž kniha Život podle feng šuej patří mezi nejprodávanější, je vyhledávanou poradkyní v oblasti tradičního čínského umění, které pomáhá člověku vytvořit harmonické prostředí. Žije v Los Angeles a věnuje se klientům po celém světě. Inspiruje jednotlivce, podnikatele i firmy při navrhování obytných a kancelářských prostor, aby bylo příjemné v nich pobývat a přitom umožňovaly ideální proudění toku příznivé energie, posilující spokojenost, úspěch, prosperitu, lásku a naplnění osobních tužeb.

Staré čínské umění feng šuej (v překladu vítr a voda) učí nejlepším podmínkám pro člověka v prostoru. Využívá polarity jin a jang, pěti elementů (voda, země, dřevo, oheň, kov), vlivu světových stran a dalších prvků. Je-li totiž prostor – může jít o byt, kancelář, dům, zahradu, stejně jako o celé město - správně utvářen, podporuje harmonické plynutí všudypřítomné, životadárné energie čchi a zajišťující člověku zdraví, vitalitu i celkový prospěch.

V umění feng šuej se ukazuje, jak prostor zrcadlí náš život. Všechny předměty i energie nás ovlivňují po stránce zdravotní, duchovní, pracovní i milostné a Jayme Barrett k tomu podává velice zajímavé a podnětné impulzy a rady. Na příkladu čtyř kategorií feng šuej odkrývá tajemství spokojeného života díky pozitivní proměně. Jde o praktickou část, představující metody uspořádání prostředí pro štěstí a úspěch, dále energetickou metodu, zaměřenou na způsob jakým se pohybuje jemná energie v prostoru a ovlivňuje náš život, kdežto symbolická se věnuje tomu, co obsahuje náš domov a pracoviště a jak se to odráží v tom, kým jsme a kam směřujeme. Osobní feng šuej prezentuje, jak fyzická emocionální, mentální a duchovní energie ovlivňuje naši cestu životem.

Jednotlivé kapitoly podnětné publikace se věnují hlavním zásadám feng šuej. Zasahují do vnějšího, ale i vnitřního života a promítají, jaké změny například působí nepořádek, proč je důležité usměrňovat tok energie a jakými prostředky toho lze dosáhnout. Zajímavé poznatky přináší znalost systému bagua (pa-kua), představující plánek základního rozložení energií v prostoru s ohledem na světové strany. Jde o sílu prosperity a bohatství, úspěchu, lásky a vztahů, rodiny, zdraví a pohody, kreativity a dětí, vzděláni a moudrosti, kariéry a obchodu a pomocníků a učitelů. Na praktických ukázkách je vysvětleno, jak vše funguje. Dobrým pomocníkem jsou názorné návody ideálního umístění místností v bytě, ukazující i možnosti využití barev, květin, zrcadel, obrazů, předmětů různých materiálů a tvarů, ovoce, fotografií nebo drobných doplňků k vytvoření harmonie a pohody.

Praktické informace o významu vstupních dveří, rozvržení jednotlivých místností v bytě či domě nebo venkovních prostor, poukazují na to, čemu se při jejich zařizování vyvarovat a čím naopak podpořit pozitivní energii. Zvláštní kapitolu tvoří nápady pro pracoviště či domácí kanceláře, posilující prosperitu i finance. Na závěr autorka nabízí jedenáct zásadních metod, jak pomocí metody feng šuej uplatnit změny v životě, aby přinášely co největší prospěch.

Velkoryse pojatá a přehledně uspořádaná kniha s množstvím nádherných fotografií a ilustrací je skvělou ukázkou možností pozitivních změn nejen v místě kde bydlíme a pracujeme, ale i v soukromém a duchovním životě.

Anag 2017, 304 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
IMG_1014
m-r-polsko2011-02
PA062159
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.