Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Cesta - diář na rok 2018

Cesta - diář na rok 2018

Cesta - diář na rok 2018

Antoine de Saint-Exupéry

Duchovní odkaz výjimečného francouzského spisovatele, odvážného letce a velkého humanisty Antoine de Saint-Exupéryho (1900-1944) je nadčasový. Autor slavného příběhu Malého prince nejen v něm, ale ve všech svých dílech představuje sílu lidského ducha, statečnosti, lásky a moudrosti. Díky aktuálnímu diáři s půvabnými ilustracemi Jiřiny Lockerové se jeho myšlenkami můžeme inspirovat po celý rok 2018.

Každému měsíci přísluší téma, jemuž odpovídají vybrané citáty Antoine de Saint-Exupéryho, čerpané z jeho knih, vydaných nakladatelstvím Vyšehrad  - Letec a živly, Citadela, Dopis rukojmímu, Slova jako hvězdy, nechybí ani myšlenky z Malého prince. Leden představuje naději, únor životní a duchovní cestu, vedoucí k proměně člověka: „Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá, kdežto cíl je iluze poutníka, kráčejícího od hřebene k hřebeni jako by smysl byl v dosaženém cíli.“ Další období se věnují růstu, přátelství, poznání i odpovědnosti, s níž například Malý princ nabádá „Lampy musíme dobře chránit: stačí závan větru a lampa zhasne.“ Červenec je bohatý láskou „Skutečná láska se nikdy nevyčerpá, a když se obrátíš k té pravé studni, bude tím štědřejší, čím více z ní budeš pít.“ Srpen nám dává křídla rozletu, září svědčí spolupráce, říjen je zasvěcen moudrosti „Jen blázen si láme zuby na minulosti, která je skončená a pevná jako balvan žuly. Přijmi tento den, jak ti je dán, a nepotýkej se s tím, co nelze napravit.“ Listopadové mystérium uvádí slavný výrok Malého prince: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ a poslední měsíc roku nás naplňuje vzájemným sdílením „Čím víc dáváš, tím se stáváš větším.“

Ojedinělý diář spojuje dvě podstatné složky. Po praktické stránce je skvělým pomocníkem při organizování pracovních i osobních záležitostí. Každému dni je pro to vyhrazen dostatečný prostor. Podněty Antoine de Saint-Exupéryho zároveň podněcují k duchovnímu zamyšlení a poskytují osvěžující povzbuzení v každodenním životě. Jemně laděné obrazy akademické malířky a ilustrátorky Jiřiny Lockerové rezonují s Exupéryho myšlenkami, navozují klid mysli a působí léčivým účinkem.

Vyšehrad 2017, 272 s.

Dana Vondrášková

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-201
03-opava-jakartovice
p1140800
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.