Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Život vás miluje - karty

Život vás miluje - karty

Život vás miluje - karty

Louise Hay a Robert Holden

Louise Hay (nar. 1926), americká spisovatelka, zabývající se lidskými vztahy, osobním růstem, ale i metafyzikou, vydala přes dvacet knih, z nichž se staly proslulé bestsellery, jako např. Síla je ve vás, Miluj svůj život, Uzdrav své tělo ad. Řada titulů vyšla také u nás a mezi čtenáři si získala značnou oblibu.

Tentokrát Louise Hay nabízí řadu padesáti dvou ilustrovaných karet, jejichž motivační poselství zpracovala spolu s Robertem Holdenem (nar. 1965), britským spisovatelem, psychologem a zakladatelem projektu Happiness Project. Vycházejí přitom ze společné knihy Život vás miluje (Pragma, 2015). Každá z půvabných karet přináší určitý motiv i povzbuzení zvlášť vybranou afirmací. Mohou se používat jako inspirace, na co se v určitém momentu zaměřit, co je v dané situaci třeba (ne)řešit. Jde o stále aktuální, nadčasová témata. Například karta „Věřím tomu, že pro mne život chce jen to nejlepší.“ upřesňuje: „Všímejte si, kam se ubírá váš život. Všímejte si, že se život neděje kolem vás, ale pro vás.“ Další, věnovaná ochotě odpouštět, připomíná, že odpuštění je dar, který pomáhá vymanit se z minulosti, odpuštěním sobě i ostatním.

Každý, koho práce s nevšedními kartami zaujme, v nich nalezne povzbuzení a podněty k tomu, jak přijímat život v jeho hlubším smyslu, chápat situace, v nichž se nacházíme, orientovat se v příčinách svých pocitů a emocí, ale také motivaci zbavit se negativních myšlenek a odsudků. Karty umožňují tvůrčí práci s různými myšlenkami, které do značné míry ovlivňují naše pocity a projevy i to, jak jsme okolím vnímáni a přijímáni.

Záleží na nás, jaký způsob práce s motivačními kartami si zvolíme. Můžeme si vybrat konkrétní kartu, která pomůže se současným problémem, anebo si „náhodně“ vybrat tu, která je pro danou chvíli či období důležitá. Budete příjemně překvapeni jejich pozitivním účinkem. Díky léčivým afirmacím lze posílit sebedůvěru, vyjádřit lásku, požádat o pomoc, dosáhnout vnitřního klidu a věřit, že život vás skutečně miluje.

Nakladatelství Anag 2017, 52 karet

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6265897
narozky6
septik 3
p1140734
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.