Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Jak překonat alergie

Jak překonat alergie

Jak překonat alergie

Leo Galland, Jonathan Galland

Lékaře z celého světa znepokojuje strmý, až epidemický nárůst počtu alergiků. V České republice tato porucha imunity postihuje již čtvrtinu populace. Známý internista s dlouholetou praxí dokazuje, že kombinací vhodných postupů klasické i alternativní medicíny lze dosáhnout optimálních výsledků v léčbě. Spolu se synem Jonathanem, který se věnuje integrované medicíně v souvislosti s životním prostředím, se v této práci zaměřili na problematiku alergií, jejich projevů i důsledků, a zejména na způsoby úspěšné léčby.

Publikace obou odborníků nabízí na základě jejich zkušeností, letité praxe i nejnovějších vědeckých poznatků pomoc, jak překonat alergie změnou životního stylu a posílením imunity. V úvodní části se autoři zabývají různými formami alergie a pokoušejí odpovědět na otázky, jak se mohlo stát, že jsme tak nemocní a proč je naše imunita v nerovnováze. Odhalují skryté alergie, projevující se chronickou únavou, padáním vlasů, migrénami, tloustnutím nebo problémy se zažíváním. Poskytují rady, jak se ubránit jedům, které se podílejí na alergiích a podkopávají zdraví a také výskytu roztočů, plísní apod. vyskytujících se často v našich domácnostech.

Čtenář se dozví informace o vhodném jídelníčku posilujícím imunitní rovnováhu a seznámí se s tím, jak se vymanit ze začarovaného kruhu obezity a alergie, s příčinami alergií v souvislosti s nosními dutinami a astmatem apod. Autoři nabízejí také inspirativní postupy v oblasti duševní pohody, umožňující lépe zvládnout stres, neustálý nápor myšlenek tak, aby se v bolavé duši i neklidné mysli opět nastolila harmonie.
„Tuto knihu jsme se synem Jonathanem napsali, abychom změnili to, jak svět přemýšlí o alergii, zdraví a našem vztahu k okolnímu prostředí.“ Oba velice přístupným, svěžím způsobem předkládají přelomové vědecké poznatky, které pomohou pochopit, proč jsme nemocní a jak se uzdravit. „Čerpáme povzbuzení z toho, jak mohou vitaminy a další živiny v jídle pomoci podpořit a vyvážit imunitu a jaké účinky mají techniky mind-body jako meditace v souboji se stresem a při zmírňování zánětu, což je základem zdravé imunity.“

Objevná publikace pro širokou veřejnost se ihned po vydání stala mezinárodním bestsellerem. Poskytuje totiž přehledné a srozumitelné informace k pochopení příčin vzniku alergií i účinné pokyny k jejich léčbě. Kromě konkrétních příkladů, textů, díky na zjištění spouštěče alergií v ní čtenář nalezne také mnoho leckdy překvapivých či méně známých skutečností, jak zlepšit své zdraví. Knihu uzavírají vysvětlující poznámky a praktický rejstřík.

Pavel Dobrovský – Beta s. r. o. 2017, 336 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231625
42_1soutezni_den_270...
krajsky-odborn14
v-dolina2010-08
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.