Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Doktore, to se teda povedlo!

Doktore, to se teda povedlo!

Doktore, to se teda povedlo!

Patrick Taylor

Dr. Patrick Taylor, MD se narodil roku 1941 v Severním Irsku, studia medicíny dokončil v Belfastu a poté s rodinou emigroval do Kanady, kde pokračoval v úspěšné lékařské kariéře. Napsal mnoho odborných knih, učebnic a jeho literární talent s osvěžujícím humorem vynikl v oblíbené sérii knih Irish Country, díky nimž patří mezi nejprodávanější romanopisce.

Historie příběhů nevšedního venkovského doktora O´Reillyho začala v roce 1989, kdy Taylor přispíval lehce ironickými sloupky z lékařského prostředí do uznávaného odborného periodika. Tvořily je krátké příběhy fiktivního venkovského lékaře, jimž nechyběla vtipná pointa a které se později rozvinuly v úspěšné sérii románů.

V novém díle se potkáváme se svérázným praktickým lékařem a jeho mladým kolegou, poznáváme jejich pestrou klientelu s často nevšedními životními příběhy i někdy zcela osobitý přístup k léčbě „podezřelých“ diagnóz. O´Reilly totiž o svých pacientech ví naprosto všechno a jeho neomylná intuice dokáže přesně rozeznat příčiny jejich potíží, stejně jako ihned odhalit vtíravé hypochondry. Vlídnost tohoto někdy drsného lidumila povzbuzuje a pomáhá léčit i zlomená srdce či jiná trápení. Pokud však jde o nespravedlnosti a příkoří, dokáže proti nim rázně zakročit. Život bere vážně, avšak s potřebnou dávkou nadhledu a s jadrným, a přesto laskavým humorem. Miluje svou práci, irské pivo i whisky, a především své pacienty.

Nové příběhy z lékařské praxe oblíbeného doktora O´Reillyho jsou plné humoru a vtipných postřehů ze života rázovitých obyvatel jedné severoirské vesničky a na čtenáře působí silně ozdravnými účinky.

Leda 2016, 416 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303074
IMG_1205
12-opava-jakartovice
IMG_1218
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.