Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Ho´oponopono a poklepávání

Ho´oponopono a poklepávání

Ho´oponopono a poklepávání

Rituál odpuštění a harmonizace energie
Andrea Brucháčová, Ulrich Emil Duprée


Oba autory spojuje zájem o studium sanskrtských textů, jógu a zejména o metodu řešení konfliktů ho´oponopono, jíž se věnují řadu let. Znalosti a zkušenosti zúročili ve společné knize, věnované osvědčenému a stále více využívanému havajskému rituálu odpuštění, jehož účinky jsou posíleny o techniku EFT poklepáváním meridiánů.

Řada onemocnění vzniká v důsledku prožitých traumat, nevyřešených problémů, nahromaděných toxinů v těle a také z častých či dlouhodobě záporných myšlenek. Síla negativních pocitů a emocí, které uvízly v našem energetickém systému, pak může narušit rovnováhu v těle natolik, že vyvolá nemoc. Kvantová fyzika však dokazuje, že tyto informace lze vlastním úsilím změnit. Například pomocí akupunktury - metody používané již ve staré Číně, která se v dnešní době obohatila o mírnější, přitom stejně účinný způsob poklepávání na určitá místa těla na základě kineziologického svalového testu. Jde o techniku emoční svobody (EFT - emotional freedom technique), umožňující oživit pocity a následně je měnit tak, aby se v energetickém systému dosáhlo uzdravující rovnováhy.
Postup poklepávání spolu s posilujícími afirmacemi je zde srozumitelně a jednoduchou formou vysvětlen jak prakticky, tak na konkrétních příkladech lidí (v mnohých se i sami najdeme), jimž pomohl odhalit naléhavé problémy a odstranit emoční stres, nezdravé závislosti, důvody kritiky i sebekritiky, pomoci s léčením narušených vztahů a také s odpuštěním sobě i ostatním.

V díle zabývajícím se ho´oponopono (ho = dělat, pono = správně, volně přeloženo „opět napravit věci“) rituálem odpuštění, duchovní očistnou technikou huny - dávné nauky havajských šamanů, se dozvíme, jak léčit základní vztahy našeho bytí – vztah k sobě samému (tělo, mysl a duše), vztah k ostatním lidem (počínaje vztahem k rodičům, vztah k přírodě a životnímu prostředí (ekosystému) a věčnému vztahu k našemu duchovnímu původu, ke zdroji veškerého bytí. Jeho cvičením, zde přehledně uvedeným, můžeme odstranit negativní emoce a vzpomínky i zvyky, bránící nám v úspěchu a duševní vyrovnanosti.

Přehledně napsaná kniha s množstvím podmanivých barevných fotografií je citlivým, vnímavým a povzbuzujícím průvodcem každému, kdo chce své zdraví a štěstí aktivně podpořit a rozvíjet.

Pavel Dobrovský – Beta 2016, 192 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9040
rovna_prava_pro_vsec...
v-dolina2011-11
m-r-polsko2011-13
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.