Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Biologie víry

Biologie víry

Biologie víry

Jak uvolnit sílu vědomí, hmoty a zázraků
Bruce H. Lipton

Bruce H. Lipton je renomovaný buněčný biolog, jenž zpochybňuje paradigma známé evoluční teorie objevem, že „život buňky je řízen fyzickým a energetickým prostředím, nikoliv geny“, což dokazuje ve své knize, na níž pracoval dvě desítky let a nyní vychází v novém, aktualizovaném a rozšířeném vydání.

Dává nám nahlédnout do fascinujících světů buněk a kvantové fyziky, aby nás přesvědčil, že „skutečné tajemství života spočívá v pochopení elegantně jednoduchých mechanismů, jimiž vaše tělo překládá signály z prostředí do svého chování“.

Liptonovo vědecké bádání v oblasti kmenových buněk přineslo zcela zásadní poznatky. Nejdůležitější z nich je fakt, že „stejně jako jediná buňka, tak i naše životy jsou určovány ne našimi geny, ale našimi reakcemi na signály z prostředí, jež jsou skutečnou hnací silou života“. Uzná-li člověk falešná přesvědčení, na nichž často zarputile lpí, může být „spolu-stvořitelem“ vlastního života a osudu. Všechny buňky v lidském těle jsou totiž ovlivňovány našimi myšlenkami, jak potvrzuje i biologický výzkum. Nová biologie poskytuje odpovědi i na otázky, jak je možné, že mysl dokáže zrušit genetické naprogramování a jak může víra v léčbu ovlivnit její výsledek. Dokazuje, že síla naší mysli je mnohem účinnější než léky, o nichž máme být přesvědčeni, že je potřebujeme. Kvantová fyzika vysvětluje, jak na hmotné tělo působí nehmotná mysl, tedy jak „energie myšlenky přímo ovlivňuje to, jak hmotný mozek řídí fyziologii těla“ a jak silný je účinek pozitivního i negativního přesvědčení (placeba a noceba).

Autor dokáže složitost vědecké práce tlumočit laickému čtenáři srozumitelně, své i další výzkumy dokládá četnými příklady a konkrétními situacemi. Na základě podložených důkazů z kvantové biologie boří mýtus genetického determinismu, aby nás ubezpečil, že nejsme závislí na své genetické výbavě, ale máme schopnost žít v míru, štěstí a lásce. Odhaluje důležitý spojník jak mezi životem a vědomím, tak mezi psychologií, biologií a spiritualitou. Za svoji průkopnickou a vizionářskou Biologii víry byl vyznamenán cenou Goi Peace Award.

Anag 2016, 288 s.
2. aktualizované vydání

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
P5303056
IMG_0125
10
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.