Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Kdo jsme a odkud přicházíme?

Kdo jsme a odkud přicházíme?

Kdo jsme a odkud přicházíme?

Netušené souvislosti hledání předků
Karel Machala


Karel Machala, ekonom, publicista a překladatel se dlouhodobě věnuje studiu historie a genealogie, které zúročil ve své třetí knize vydané v nakladatelství Anag. Předkládá zajímavá, nezřídka překvapivá fakta, spojená s hledáním našich předků a snaží se odpovědět na otázky, odkud přicházíme a kdo jsme. V napínavém pátrání nás postupně seznamuje s pestrým kaleidoskopem poznatků a historií lidstva prolínající se až do dnešního života.

V současnosti se po světě dorozumíváme sedmi tisíci jazyky. Přitom pláč miminek - prajazyk, jímž k nám promlouvají, má stejné zvuky a stejný význam bez ohledu na to, z jakého kontinentu, etnika či kmene pocházejí. Co nás ještě kromě toho, že některými slovy dnes běžně užívanými, hovořili i naši předci před mnoha tisíci lety, také spojuje? „Všichni jsme do jisté míry směsicí téměř všeho, co kdy existovalo, a (nejen) naše DNA si pamatuje mnohé z hluboké i nedávné minulosti. Uvědomění si těchto skutečností prostřednictvím genealogického bádání výrazně změní každého z nás.“ Jsme tedy do určité míry potomky králů i pastýřů, šamanů, otroků, filozofů či rolníků, ač se jim vůbec nemusíme podobat. Svůj genetický otisk v nás zanechali předci z různých období a částí světa, a to v tisících a miliónech linií. „V každém z nás žijí velké i malé dějiny, jež ovlivňují náš život,“ dokazuje autor na zajímavých příkladech, o nichž strhujícím způsobem přibližuje množství poznatků a informací, podpořených vědeckým bádáním.

Závěr knihy přináší užitečné rady, jak začít s hledáním předků a genetickými testy.

Anag 2016, 240 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

hipo6
v-dolina2011-08
okolo-msk2011-206
IMG_0204
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.