Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Vy jste placebo

Vy jste placebo

Vy jste placebo

Na stavu mysli záleží
Joe Dispenza


Známý americký lékař, pedagog, lektor a spisovatel se často setkává s otázkou, proč je někdy tak obtížné uskutečnit pozitivní změny v našem životě a působit jimi i na uzdravení. Ve své nejprodávanější publikaci, která se stala bestsellerem, představuje léčení sama sebe pouhou myšlenkou, aniž by se přitom vylučovaly klasické lékařské postupy.

Zveřejňuje nové poznatky výzkumu v oblasti neurologie, psychologie, biologie a dalších vědeckých disciplín. Ty potvrzují, že věří-li člověk v léčbu, síla této myšlenky sama o sobě působí jako ozdravující stimul. Sílu myšlenky je nutné podpořit také emocionálně, neboť pak může vstoupit do autonomního nervového systému, sídla podvědomého programování a pracovat s ním. Jak autor odhaluje: „Nacházíte se v neznámu. A z neznámého jsou vytvořeny všechny věci. Nacházíte se v kvantovém poli.“

Dr. Dispenza předává informace o placebo efektu a na příkladech mnoha vyléčených ukazuje zázračné působení myšlenky v kladném, a stejně tak i v negativním směru. Ukazuje, čeho všeho je naše mysl schopná bez pomoci moderní medicíny, co se děje v mozku, když působí placebo efekt i to, že mozek je schopen se v průběhu života měnit, tvořit nové nervové dráhy a spojení. Nejsme tedy rozhodně nuceni zůstat stále stejní, uvědomíme-li si, že jsme tím, kým si myslíme, že jsme. Dokážeme-li s povznášející emocí, aby naše vnitřní myšlenky byly reálnější než ty vnější, mozek rozdíl nezaznamená, a změní se, jakoby se celá událost stala. Velice účinným nástrojem je řízená meditace, jejíž techniky jsou v závěru knihy krok za krokem popsány.

Síla myšlenky je vibrací energie, projevující se v jemnohmotné, tedy neviditelné úrovni kvantového pole. Myšlenkami přitom působíme na hmotu a můžeme ji také za určitých podmínek ovlivňovat, neboť vše, viditelné i neviditelné je v podstatě vibrující energií. Můžeme nahlédnout do kvantového vesmíru, kde všechny možnosti již existují a vybrat si odtud novou budoucnost. V knize se seznámíme i se zkušenostmi a proměněnými osudy účastníků workshopů včetně dat vědeckého týmu, který se jich zúčastnil, aby doložil na snímcích mozků pozitivní změny potvrzující mnohá spontánní vyléčení, k nimž během workshopů došlo.

Cílem doktora Dispenzy je poskytnout lidem přístupně a srozumitelně vědecké informace i návod, jak je využít k vyšší úrovni osobní transformace a změnit svůj vnitřní stav vytvořením pozitivní změny vedoucí k uzdravení pouhou myšlenkou. Jeho snaha přináší na intenzivních workshopech, které pravidelně pořádá, úžasné výsledky. Metody, o nichž v knize hovoří, lze aplikovat na zlepšení všech stránek našeho života.

Anag 2016, 352 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
luhacovice-18
m-r-polsko2011-19
07
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.