Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Duhová džusová očista

Duhová džusová očista

Duhová džusová očista

Ginger Southall
Shoďte přebytečná kila, dobijte energii a posilte své zdraví


Zkušená lékařka, odbornice na zdraví, wellness a výživu nabízí jednoduchý, a přitom revoluční program duhové džusové očisty v duchu svého hesla „Ovoce jezte a zeleninu pijte.“

Během jednoho týdne lze především díky léčivým účinkům chutných zeleninových šťáv zbavit tělo toxinů, nabít ho novou energií, vrátit mu rovnováhu pH, nastartovat ozdravný proces a zbavit se některých nemocí i několika přebytečných kilogramů. Nemocní diabetem či jiným onemocněním by však měli ještě před započetím této očisty konzultovat se svým lékařem, zda je pro ně vhodná.

Autorka nabízí jednak dvoutýdenní duhový start, kdy se do běžného stravování zařazuje postupně stále více duhových pokrmů rychle zpracovaných, aby si udržely co nejvíce zdraví prospěšných látek. Potom je možno snadněji přejít přímo na týdenní duhovou smršť. Ta představuje v každém dni konzumaci jídel a zeleninových šťáv jedné barvy duhového spektra. Barevné skupiny jsou přehledně rozlišeny a podávají informace o potravinách, v nichž se vyskytují, jaké obsahují fytonutrienty a především zmiňují jejich blahodárné účinky. Například červená, kterou obsahují brusinky, maliny, rajčata, červené zelí nebo papriky, podporuje činnost močových cest, prostaty a zdraví DNA a chrání také před onemocněním srdce či rakovinou. Zelená v avokádu, cuketě, okurce, hrášku a zelené listové zelenině zase podporuje správné fungování tepen, jater, zdraví očí a buněk, udržuje silné kosti a zuby, zlepšuje zdraví dásní a podporuje jejich hojení…

Obsáhlá část s množstvím barevných fotografií se věnuje rychlé přípravě uvedených receptů lákavých jídel od šťáv, smoothie, šejků, přes polévky, předkrmy a přílohy, až po saláty a zálivky a dezerty. V knize se dále dozvíme, na co si dát pozor při nákupu potravin a také jak vybrat správný odšťavňovač. Doktorka Ginger vysvětluje základní pojmy zdravé stravy a upozorňuje na škodlivost zvýšené spotřeby cukru, což dokládá v přehledné tabulce o onemocněních souvisejících s jeho konzumací. Provází nás pak krok za krokem duhovou očistou, radí, jak se vyrovnat s případnými příznaky krize a proč je dobré posílit se vhodnými výživovými doplňky, zvýrazňujícími celkový očistný efekt.
Přehledně a velmi pěkně upravenou knihu uzavírají seznamy schválených, snadno stravitelných, výživných potravin s očistným účinkem a dále odkazy, internetové zdroje a praktický rejstřík.

Svěží nálada, příval nové energie a zlepšení zdravotního stavu vás možná povedou k tomu, že do svého jídelníčku i po skončení očisty zařadíte některý z vyzkoušených receptů a k lepšímu změníte i nevhodné stravovací návyky.

Anag 2016, 192 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_0125
P6231625
v-dolina2011-08
cyklomaraton-k24-201...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.