Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Najděte svůj bod rovnováhy

Najděte svůj bod rovnováhy

Najděte svůj bod rovnováhy

Brian Tracy, Christina Stein
Jak si vyjasnit priority, zjednodušit si život a získat víc


Nakladatelství Anag již v roce 2013 vydalo bestseller Polibte tu žábu! od světově proslulých autorů – Briana Tracyho, profesionálního školitele a konzultanta a jeho dcery Christiny, zkušené terapeutky. Nyní přichází s inspirativní knihou, jak nabýt vnitřní rovnováhy a dát svému životu nový impulz ke spokojenosti.

Přestože mnohé udolává pocit, že kvůli práci, povinnostem a starostem nemají na nic jiného čas, vzrůstající touha po vnitřním klidu v nás sílí jako základní potřeba a nutnost. Jak ale uniknout ze stresujícího koloběhu? Východiskem a cílem zároveň je opravdová vnitřní rovnováha, kdy jsme klidní, uvolnění a máme energii věnovat se tomu, čemu chceme. Cítíme se propojeni s ostatními, a přesto si uvědomujeme mimořádnost vlastního já. Když se mysl, tělo i duch harmonicky doplňují, dokážeme vnímat jednotu s okolím i s vesmírem. Zdánlivě velká slova, ale jakmile si toto vědomí prožijeme, poznáme smysl života i svoji roli v něm.

Návodů a pouček, jak být šťastný, je hodně, ne všechny nás však dokážou oslovit jako Brian Tracy, který umí vědomosti získané vlastní zkušeností předávat laskavě a s porozuměním.  Kniha přináší to nejdůležitější srozumitelným způsobem v krátkých odstavcích. Autor upozorňuje na úskalí snadných řešení, falešné rovnováhy či netrpělivé snahy mít všechno hned.  Klíč k nalezení rovnováhy spočívá v pochopení našeho života, což nebývá vždy snadné. Často totiž reagujeme spíše na přání druhých a energii vynakládáme na činnosti, které nás neuspokojují, místo abychom svůj život sami řídili tak, abychom byli spokojeni. Změna je naštěstí možná kdykoli, určíme-li si hodnoty a správně začneme. K tomu nás doprovází citlivě krok za krokem sice útlá, ale velice užitečná kniha. Objasňuje, co přináší určení hodnot, poznání svých vlastností i možností a posílení sebeúcty. Zjistíme, co nám brání ve štěstí v osobním životě i v práci, jakou sílu má sebedůvěra, víra ve vlastní schopnosti, i to, jak dokážeme neúspěchy zdolávat a posilovat pozitivní postoje.
Autoři předkládají v šesti kapitolách povzbuzující rady, jak si stanovit priority i cíle a čerpat sílu k jejich uskutečnění, závěr každé pak přináší vždy dvě krátká a podnětná praktická cvičení.

Brianu Tracymu a jeho dceři Christině se podařilo přitažlivým, jemným a citlivým způsobem, kterému zároveň nechybí dynamika, oslovit a povzbudit tisíce lidí, kterým pomohli „zjednodušit si život a získat víc“ a s velkou pravděpodobností inspirují i vás.

Anag 2016, 112 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
P5303066
v-dolina2011-14
PA062163
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.